Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

kryeqytet

Dita pa makina, ja cilat rrugë do të bllokohen në kryeqytet sot

Sot në kuadër të “Javës Europiane të Lëvizshmërisë” qytetarët duhet të ikin në këmbë në punë, duke lënë ështu makinë dhe duke i dhënë...

Dita pa makina/ Bashkia jep njoftimin e rëndësishëm: Ja cilat rrugë do të bllokohen në kryeqytet nesër

Në kuadër të “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, Bashkia e Tiranës rikthen më 22 shtator nismën “Dita pa Makina”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve...

Aksident i rëndë në kryeqytet, makina përplas motorin

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë  mbrëmjes së sotme në kryeqytet.  Një automjet është përplasur me një motor në kryqëzimin...

Bënte namin me vjedhje në kryeqytet, policia arreston hajdutin në Tiranë (EMRI)

Policia e Tiranës ka arrestuar një 36-vjeçar, i cili akuzohet për një seri vjedhjesh në kryeqytet. I arrestuari është Pirent Kano,...

Kryebashkiakun Veliaj s’e ndalon shiu, me atete dhe tuta vrapon në kryeqytet

Ndonëse dje qe një shi i rrëmbyeshëm, kjo nuk e ka ndaluar kryebashkiakun Erion Veliaj që të vishte atletet, tutat dhe nën shoqërinë e...

Lajmet e fundit