Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

kryeprokurorja

Gruaja “e hekurt” e akuzës së Tiranës, kryeprokurorja Elisabeta Imeraj në vetting: Hetimi i dosjeve të nivelit të lartë dhe përballja me vëzhguesit e...

Kryeprokurorja e Tiranës Elisabeta Imeraj, do të përballet sot me vettingun. Gruaja "e hekurt" e organit të akuzës ka marrë konfirmimin në detyrë në...

‘Kur e denoncova kërcitën telefonatat’, Basha: Kryeprokurorja e Tiranës ikonë e krimit dhe korrupsionit. Imeraj i përgjigjet ‘live’: E ka personale me mua

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka deklaruar në emisionin ‘’Real Story’’ se kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj është ikonë e krimit dhe korrupsionit në...

Raporti për 2018/ Kryeprokurorja Marku: Ja qarku me kriminalitetin më të lartë në vend

Kryeprokuroja Arta Marku ishte sot në Komisionin e Ligjeve për të raportuar mbi raportin e Prokurorisë së Përgjithshme për vitin 2018. ...

Arta Marku: Ja përse kandidova për një mandat të plotë

Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku ka folur edhe për vendimin e saj për të marrë pjesë në garën për kryeprokuror. “Unë...

Vizita e Danielson, Ngjela kritika medias: Takoi Kryeprokuroren por ju s’e jepni. Mesazhi i tij, presion me burg për…

Avokat Spartak Ngjela komenton vizitën dhe mesazhin e Kristian Danielson, Drejtori për Zgjerimin në Komisionin Europian, për politikanët shqiptarë. Ngjela tha...

Arta Marku mbledh krerët e Prokurorive: Të dorëzohen listat e personave në kërkim

Prokurori i Përgjithshëm Arta Marku ka zhvilluar sot një takim me të gjithë drejtuesit e Prokurorive të Rretheve Gjyqësore dhe të Apelit. ...

Shkarkohet kryeprokurorja e antikorrupsionit, fajëson politikanët në pushtet: Përpiqen të bllokojnë funksionimin e gjyqësorit

Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis, shkarkoi dje kryeprokuroren e antikorrupsionit, Laura Codruta Kovesi, në zbatim të një vendimi të Gjykatës Kushtetuese. ...

Ministrja Gjonaj takim me Arta Markun, ja porositë e qeverisë për Kryeprokuroren dhe shqetësimi për mbylljen e çështjeve penale

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka prezantuar para Kryeprokurores Arta Marku dhe drejtuesve të prokurorive në rrethe prioritetet e qeverisë për vitin 2018, të...

Do kapen peshqit e mëdhenj? Deklarata e fortë e Arta Markut: Nuk më pëlqen të flas, por të veproj

“Nëse do të ketë peshq të mëdhenj, do të shihet më vonë”, kështu u përgjigj kryeprokurorja Arta Marku, e pyetur në lidhje me deklaratat...

Pse po hetohen vetëm zyrtarë të PD dhe LSI? Flet kryeprokurorja Arta Marku

A po heton prokuroria vetëm zyrtarë të LSI dhe PD-së? Një pyetje që është ngritur jo vetëm në studiot televizive por edhe në parlament,...

Lajmet e fundit