Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

kryeprokurori

“Prokurorë janë kërcënuar”, deklarata e fortë e kryeprokurorit Çela: KLP-ja nuk më ka informuar

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela thotë se ka patur raste kur prokurorë janë kërcënuar apo janë ndjerë të kërcënuar, ndërsa Këshilli i Lartë i...

Olsian Çela: Të rishikohet roli i gjyqtarit të seancës paraprake, ligji i jep fuqi të jetë drejtues i hetimeve

Kryeprokurori Olsian Çela pas raportimit në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për punën e institucionit që drejton gjatë vitit 2021, është ndalur të flasë...

Olsian Çela raporton në KLP: Vettingu na la pa prokurorë! Nuk kemi as oficerë, kërkuam 250 OPGJ dhe u emëruan vetëm 25

Kryeprokurori Olsian Çela është duke raportuar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për punën e institucionit që drejton gjatë vitit 2021. Në fjalën e...

Harta e re Gjyqësore/ Manja: Të hapur për sugjerime me vlerë! Çela: Shumë prokurorë dhe pak cilësi

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka thënë se ata janë të hapur për të reflektuar për të gjitha sugjerimet "me vlerë" për Hartën e...

Ngjarjet kriminale në vend, kryeprkuori Çela: Mesazhi është dhënë i qartë, të ketë vlerësim maksimal

Kryeprokurori Olsian Çela duke komentuar ngjarjet kriminale në vend, tha se prokurorët kanë pasur gjithmonë mbështetjen për të vepruar në përputhje me ligjin. Sipas...

Kryeprokurori Olsian Çela kërkesë ILD-së: Të hetohen dy prokuroret e Dibrës, Belina Zeneli dhe Xhoana Mehmetaj (ARSYET)

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela i kërkon Inspektorit të Lartë të Drejtësisë që të nis hetimet për dy vartëse të tij, prokuroren Belina Zeneli...

Kryeprokurori Olsian Çela mesazh vartësve në rrethe: Vlerësoni me seriozitet çdo kallëzim për zgjedhjet, vini para përgjegjësisë këdo!

Kryeprokurori i Përgjithshëm Olsian Çela, u dërgon mesazh të prerë vartësve të tij në Prokuroritë e rretheve: Vlerësoni maksimalisht çdo kallëzim që lidhet me...

Gazetari zbulon emrin: Ja kush do kandidojë për Prokuror të Përgjithshëm

Gazetari Trashgim Sokolaj shprehet se për postin e kryeprokurorit të vendit do të kandidojë prokurori Olsian Çela. “Çela është prokuror në...

Shpallja non-grata e Adriatik Llallës në SHBA, vjen reagimi i parë nga LSI

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me shpalljen non-grata në SHBA të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, gruas dhe dy fëmijëve...

Lajmet e fundit