Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

kryeprokurori i ri

Deputeti demokrat: Ja pse po na përgjërohet Edi Rama për një pakt

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj tha se Prokurori i Përgjithshëm nuk mund të zgjidhet me një marrëveshje politike, pasi shkelet kushtetuta. Alibeaj tha se një...

Kryeprokurori i ri, zbulohet kandidatja femër që synon postin e lartë të drejtësisë

Ende nuk është zgjidhur ngërçi mes palëve politike për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri por një gjë është e sigurtë: Mandati i Adriatik Llallës...

Meta flet për herë të parë për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri: Dialog mes palëve

Presidenti Ilir Meta ka folur për herë të parë për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri. I pyetur nga gazetarët në...

Politikani i LSI jep alarmin për kryeprokurorin: Shteti ligjor në rrezik

Ndaj ketij banditizmi ka vetem nje pergjigje: permbysje pa asnje hezitim me cdo mjet e menyre. Shteti ligjor ne rrezik, kjo eshte emergjence...

Llalla iku… Shqipëria ngryset pa titullar, flasin ish-kryeprokurorët për zgjedhjen e emrit të ri

Mandati i kryeprokurorit Adriatik Llalla ka skaduar por sakaq, në vend është krijuar një ngërç politik sa i takon zgjedhjes së pasuesit të tij....

Kryemadhi në SHBA, flet për kryeprokurorin e ri: Çështjet e drejtësisë nuk zgjidhen në tryeza

Gjatë vizitës së saj në Shtetet e Bashkuara, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës ku ka komentuar...

Aleati i Bashës: Meta mund të tërheqë levën dhe LSI të pengojë marrëveshjen e re Rama-Basha

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, nuk e hedh poshtë mundësinë për një marrëveshje të re mes kryeministrit Edi Rama dhe kyeopozitarit Lulzim Basha,...

Prokurori i ri, LSI sulmon Donald Lu: Të huajt nuk mund të sillen si pushtues

Situata është tensionuar në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve dhe opozita ka braktisur gjithçka duke lënë vetëm mazhorancën në dikutimin për zgjedhjen e kryeprokurorit...

Lajmet e fundit