Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

kryeprokurori i ri

Basha nga Londra për kryeprokurorin e ri: Nëse Rama më datë 18 e zgjedh me votat e tij, do i japim përgjigjen e merituar

Gjatë qëndrimit në Londër, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bashkëbisedoi me komunitetin shqiptar të Londrës. Aktualiteti në Shqipëri ishte në vëmendjen kryesore dhe...

Kryeprokurori i ri, këta janë kandidatët që plotësojnë kriteret dhe vazhdojnë garën

Komisioni i Ligjeve në mbledhjen e organizuar ditën e sotme ka publikuar raportin e vlerësimit të kandidaturave që plotësojnë kriteret për kryeprokuror të ri...

Gazetari zbulon kush do jetë Kryeprokurori i ri, deputeti i PS: Ka probablilitet 1 nga 7

Teksa diskutimet se kush do të jetë prokurori i ri i përkohshëm i vendit, gazetari Arjan Çani i ftuar në "360 Gradë" në Ora...

Ja kur zgjidhet kryeprokurori i ri i përkohshëm

Janë shtatë kandidatë që garojnë për postin e Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm me një mandat dy vjeçar. Kryeprokurori i ri...

Shokon gazetari: Kryeprokurori të jetë i përgatitur edhe që t’i hidhet makina në erë

Gazetari Mentor Kika i ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila në Ora Neës, thotë se Prokurori i Përgjithshëm  duhet të jetë i përgatitur...

Prezantohet Artur Selmani, kandidat për Kryeprokuror: Çfarë do të bëja ndryshe

Seanca dëgjimore me prokurorët që kanë aplikuar për postin e kryeprokurorit ka vijuar me Artur Selmanin, prokuror i Vlorës. Në seancën...

Përçahet mazhoranca, PDIU i jep goditjen e fortë Ramës (VENDIMI DRASTIK)

Përçahet mazhoranca, PDIU i jep goditjen e fortë Ramës: Nuk do marrim pjesë në asnjë komsion apo votim. Goditje e fortë...

Paralajmëron avokat Ngjela: Çfarë shqetëson palët? Kryeprokurori i ri do heqë…

Avokat Spartak Ngjela shprehet se kryeprokurori i ri i përkohshëm do largojë prokurorët e emëruar nga Adriatik Llalla, për të cilët thotë se janë...

Kryeprokurori i ri, Partia Demokratike merr një vendim të rëndësishëm

Është plotësuar sot lista zyrtare me shtatë kandidatë për kryeprokuror të përkohshëm, të cilët depozituan aplikimet në Kuvend. Ditën e nesërme në...

Lajmet e fundit