Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

kryeministrja

Shtyu martesën për shkak të Covid, kryeministrja e Zelandës së Re futet në izolim

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, është futur në izolim deri të marten, pasi mendohet se kishte pasur kontakt të ngushtë me një...

Dha dorëheqjen shtatë orë pasi mori postin, Magdalena Andersson zgjidhet sërish si kryeministrja e Suedisë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Masakra në Zelandën e re, kryeministrja vendos shami: Do ndryshojmë ligjin e armëve! Mesazh edhe për Facebook

Kryeministrja e Zelandës së Re Jacnda Ardern ka takuar sot përfaqësues të komunitetit mysliman dhe ka shprehur ngushëllimet lidhur me ngjarjen në dy xhami...

Sulmi në xhami, kryeministrja e Zelandës së Re: Ligjet për armët do të ndryshojnë

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, është shprehurse autori i sulmit në xhaminë e Christchurch, pati licencë për përdorim të armëve. Ardern ka...

E papritur, Haradinaj do ftojë në Prishtinë kryeministren e Serbisë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar të martën se homologia e tij serbe, Ana Bërnabiç, do të jetë e ftuar për të qenë në Prishtinë...

Kryeministrja e Serbisë: S’ka kompromis me Kosovën, dialogu 50 hapa prapa

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka dhënë një tjetër reagim lidhur me taksën që Kosova i ka bvendosur Serbisë dhe krijimin e ushtrisë. ...

Po planifikonin ekzekutimin e kryeministres, kapen 2 autorët në Londër

Dy të rinj do të paraqiten sot përpara gjykatës së Londër, pasi dyshohet se përgatitën një komplot për të ekzekutuar kryeministren britanike, Theresa May....

Lajmet e fundit