Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

kryeministria

Qytetarët nuk largohen nga bulevardi, Berisha mbyll protestën dhe largohet, digjen manekinat e “Ramës” dhe “McGonigal”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar pak minuta më parë mbylljen e protestës së dytë kombëtare, që u mbajt këtë të premte në Tiranë dhe...

Protestuesit i mblidhen para Kryeministrisë, a ndodhet Rama në zyrë?

Simpatizantë të shumtë të Partisë Demokratike janë mbledhur në sheshin “Dëshmorët e Kombit” për protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ndërkohë, mësohet se qindra...

OPGJ-ja shkon te Kryeministria, Sali Berisha thirrje Policisë: Lironi menjëherë protestuesit, do shpalleni armiq

Kryedemokrati Sali Berisha i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit që të lirojë protestuesit e ndaluar. Deri tani nuk ka ndonjë njoftim zyrtar nga...

FOTO/ Pak çaste para protestës, efektivë të shumtë mblidhen te Kryeministria, ja sa do të zgjasë tubimi

Pak çaste para protestës së opozitës të thirrur sot në Bulevard, forcat e Policisë janë grumbulluar tek Kryeministria. Disa furgonë dhe një autobot uji, si...

Nesër protesta e thirrur nga opozita, Kryeministria “blindohet” me veshje metalike

Një natë përpara protestës së thirrur nga Partia Demokratike, Kryeministria ka nisur marrjen e masave për ruajtjen e godinës. Dera kryesore e Kryeministrisë është...

Zbulohet projekti i Parkut “Eden” që do ndërtohet në Kryeministri

Në ambientet e Kryeministrisë do të ndërtohet një kopsht gjigand, i cili do t’i kushtojë qeverisë një shumë prej 4.3 miliard lekësh. "Parku Eden"...

“I sinkronizuar dhe i sofistikuar nga jashtë Shqipërisë”, Kryeministria reagon për sulmin kibernetik: Sistemet qeveritare do të qëndrojnë të mbyllura deri…

Kryeministria ka reaguar për sulmin kibernetik dhe bllokimin përkohësisht në aksesin e shërbimeve publike online dhe faqeve të tjera qeveritare. Në reagimin e Kryeministrisë thuhet...

Kryeministria i kthehet normalitetit, stafi heq blindat pas protestës

Stafi i Kryeministrisë ka nisur të heqë blindat e hekurit që u vendosën në dyert e jashtme, pas mbylljes së protestës së Partisë Demokratike....

Sali Berisha mbërrin te Kryeministria, i shoqëruar nga mijëra protestues (PAMJET LIVE)

Kryetari i PD Sali Berisha ka mbërritur në këto momente para Kryeministrisë, i shoqëruar nga mijëra protestues që e kanë ndjekur pas që në...

FOTO: Bllokohet lëvizja në Bulevard, protestuesit nisin të mblidhen para Kryeministrisë dhe te selia e PD

Protestuesit që kanë ardhur në Tiranë për protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha dy javë më parë, kanë nisur të grumbullohen para Kryeministrisë....

Lajmet e fundit