Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

kryeministri

Kryeministri Rama publikon pamjet e lagjes “Rilindja” në Shijak: 665 apartamente të reja për 802 familje

Këto janë pamjet e lagjes së re të Shijakut, lagja "Rilindja" në të cilën do të jetojnë familjet e prekura nga tërmeti tragjik i...

Edi Rama publikon çmimet e bursës për naftën: Kishin nisur të rriteshin paralelisht me thellimin e krizës energjitike

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak më parë lëvizjen e çmimeve të naftës së papërpunuar në bursën e Nju Jorkut, dhe thotë se rritja...

Në mes të luftës, kryeministri i Polonisë, Çekisë dhe Sllovenisë shkojnë në Kiev, do të takohen me Zelenskyn

Kryeministrat e Polonisë, Republikës Çeke dhe Sllovenisë do të udhëtojnë të gjithë në Kiev. Tre kryeministrat do të takohen me presidentin Volodymyr Zelensky, ndërkohë që...

Binaj i drejtohet Edi Ramës: Ku ke parë miting të “Non Gratave” t’u mbarojë benzina e gjeneratorit të mikrofonit? Sule patronazhistët dhe sufllaqexhinjtë me...

Aktori i humorit Florjan Binaj, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili mbrëmjen e djeshme tha se protestat e ditëve të...

“Lufta po i ngre zgupthi çmimet”, Edi Ramën nuk e mban vendi për çmimet, reagon përsëri: Shikoni çfarë bëhet, nuk jemi në kohë normale!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të dytë këtë të mërkurë për rritjen e çmimeve. Më herët, ai tha se pavarësisht rritjes së...

Edi Rama: Të përgatitemi për çdo skenar, edhe për shkurtime dramatike të energjisë dhe naftës

Kryeministri Edi Rama ka thënë këtë të martë se qytetarët duhet të përgatiten psikologjikisht edhe për skenarin më të keq, për shkurtime dramatike të...

Prag LUFTE në Ukrainë, kryeministri u drejtohet qytetarëve: Ushtria është e gatshme të luftojë! Ne jemi të fortë, mos përhapni panik

Fillimi i luftës mes Rusisë dhe Ukrainës duket më pranë se kurrë, me forcat ruse të vendosura në kufi të territorit ukrainas. Presidenti i Ukrainës,...

Berisha fton qytetarët: Nesër të gjithë në protestë te Kryeministria për prishjen e banesave të “5 Majit” dhe Laprakës!  

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestë me banorët e “5 Majit”, të Laprakës dhe të paskuqanit, të...

I vaksinuar me tre doza, infektohet me Covid-19 kryeministri kanadez

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Këtë lajm e ka bërë me dije vetë kryeministri përmes një postimi në rrjetet sociale...

Zgjedhjet e 6 marsit, Rama zbret në terren, takim me Gjiknurin, Ballën dhe deputetët e Fierit

Kryeministri Edi Rama, së bashku me Srektarin e Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Damian Gjuknurin, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me Taulant Ballën...

Lajmet e fundit