Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

kryeministri

Rama bën premtimin: Brenda vitit do të kemi satelitët, na vonuan procedurat

Kryeministir Edi Rama gjatë ditën së sotme u shpreh besimplotë se brenda vitit vendi ynë do të ketë satelitët e tij që do të...

Abazoviç apel qytetarëve: Kurseni karburantin, një vit i vështirë na pret! Do të kemi krizë ushqimore

Kryministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, i ka kërkuar qytetarëve që të kursejnë energjinë elektrike dhe karburantit pasi një vit i vështirë po...

Shkarkohet kryetari i Kuvendit në Bullgari, qeveria e Kiril Petkov javën tjetër shkon në votëbesim

Parlamenti i Bullgarisë shkarkoi kryetarin të enjten në një goditje të re ndaj qeverisë së koalicionit të kryeministrit Kiril Petkov, i cili do të...

PS e propozoi kandidat për president, Rama pret në Kryeministri gjeneralin Bajram Begajn

Kryeministri Edi Rama ka pritur në Kryeministri Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Bajram Begaj, njëherësh kandidat të propozuar nga PS...

Rama deklaratë para kryesimit të mbledhjes së KS: Ta bëjmë botën më të vogël për shkelësit, pandëshkuemëria të mbetet histori

Kryeministri Edi Rama, në deklaratën tradicionale të Presidencës së Këshilit të Sigurit përpara kryesimit tëm bledhjes së parë, tha se lufta në Ukrainë ka...

Rama publikon foto nga kantieri i ndërtimit të tunelit të Llogarasë: Në 5 muaj janë hapur 2 kilometra, synojmë të përfundojë para afatit

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar foto nga kantieri i ndërtimit nga tuneli i Llogarasë. Përmes një postimi në “Facebook”, Rama bën me dije se...

Gazetarët e pyesin për Berishën, Rama ua pret shkurt: Kush është ky?! Ndjesë pastë

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në Konferencën Ndërkombëtare “Drejt së Ardhmes: Qyteti im, Shtëpia ime”. Nga Vlora ku ishin të ftuar dhe...

Inspektor i Përgjithshëm në Kryeministri, ndahet nga jeta eksperti i shërbimeve sekrete Luan Pobrati

Luan Probati, ekspert i njohur i shërbimeve sekrete, është ndarë nga jeta në orët e para të kësaj të enjteje. Newsbomb.al mëson se pak...

Kufizime për ministrat, Rama u ndalon takimet me biznesmenë dhe të luajnë bixhoz (E PLOTË)

Ministrave do t’u ndalohet me ligj takimi me biznesmenë. Ata s’mund të pranojnë bileta të paguara nga persona dhe kompani private apo të frekuentojnë...

Në mesin e myslimanëve, Dritan Abazovic fal namazin e Bajramit

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic, mëngjesin e sotëm ka falur Namazin e Fitër Bajramit. Së bashku me qindra myslimanë, Abazovic, i pa...

Lajmet e fundit