Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

kryeministri

Njihuni me Theresa May, kryeministren e re të Britanisë që ka fiksim këpucët e shtrenjta dhe që ishte kundër Shqipërisë në BE

Deklaratat për Shqipërinë Gjatë fushatës së “Brexit”, Theresa May mbajti një qëndrim të ashpër kundër anëtarësime të reja në Bashkimin Europian. Ajo kërkoi që...

Isa Mustafa: Forca Shqipëri, shqiptarët meritojnë të jenë si gjithë evropianët

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, deklaroi sonte se shqiptarët meritojnë të jenë si të gjithë eropianët dhe dëshmi për këtë është futbolli elitar i...

Rama kapet keq me gazetaren e Euronews: Boll me stigmatizimin e vendit tonë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për Euronews duke deklaruar se Reforma në Drejtësi do të finalizohet dhe shumë shpejt Shqipërisë do t’i...

Dështoi në masat kundër korrupsionit, kryeministri jep dorëheqjen

Kryeministri Ukrainas Arseniy Yatsenyuk, ka njoftuar përmes Tëitter-it se do të japë dorëheqjen këtë javë, duke fajësuar dështimin e politikanëve në miratimin e “ndryshimeve...

Gjuetarët në protestë para Kryeministrisë, Çepani: T’i fusin ca saçme b*thëve

Gjuetarët kanë protestuar ditën e sotme përpara Kryeministrisë kundër moratoriumit. Sakaq ka reaguar Arbër Çepani nga rradhët e shoqërisë civilei cili i revoltuar bën një...

Takimi i përjavshëm, Rama shkon te Meta

Kryeministri Edi Rama ka përshkuar edhe këtë mëngjes rrugën nga Kryeministria drejt Kryesisë së Kuvendit, për tu takuar me Ilir Metën. Takimi...

Kryeministri Rama poston fotogalerinë e takimit me John Kerry, “shpërthejnë” komentet pozitive

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë dhjetëra fotografi të realizuara nga optika e aparatit që ka ndjekur hap pas hapi takimin historik të Sekretarit amerikan...

Shpëtim Idrizi takim me Ramën në Kryeministri, diskutime për qeverisjen lokale dhe qendrore

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar për gati 30 minuta një takim me kryeministrin Edi Rama në zyrën e këtij të fundit. ...

Vila në Surel e kryeministrit Rama, ja si duket nga brenda (Foto)

Ndriçimi me poça "Edison" brenda një shtëpie moderne “U bëra me shpi falë gruas. Shtëpia është ndërtuar kur unë isha në opozitë. Ka...

Lajmet e fundit