Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

kryeministri

Rriten pagat, ja sa do të paguhen Presidenti, Kryeministri, ministrat dhe deputetët në Kosovë

Vlera e koeficientit të pagave për vitin 2023 do të jetë 105 euro. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë mbledhjes së Qeverisë më...

Firmosja e marrëveshjes për Marinën e Durrësit, flet Edi Rama: Do e gëzojnë shqiptarët! Themel për Shqipërinë turistike

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në ceremoninë e firmosjes së marrëveshjes për ndërtimin e Marinës së Durrësit. I ftuar ishte dhe sipërmarrësi...

Edi Rama shkruan gjerë e gjatë për akuzat: Mal i madh mbarsur me fantazi dhe ligësi, do të pjellë edhe më pak se një...

"Deri dje thoshin Edi Rama dhe Sorosi, sot thonë Edi Rama dhe zyrtari i lartë i FBI, por si njëra si tjetra bien përtokë...

Kurti: Do të punojmë ngushtë me SHBA-në drejt normalizimit të raporteve me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se do të bashkëpunojnë ngushtë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës drejt normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë, por...

22 mijë më shumë të punësuar në administratë, PD e shqetësuar: Alarm i kuq për zgjedhjet, pushteti i Ramës po armatoset

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Floriana Garo, në një deklaratë për mediat ka ngritur shqetësimin lidhur me shifrat e fundit të publikuara nga INSTAT për...

Rama darkë me figurat e shquara të kulturës dhe artit, i moshuari e puth në ballë kryeministrin

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme organizoi një darkë në Pallatin e Brigadave me figurat e shquara të kulturës, artit dhe sportit. Ka qenë vetë...

Oljan Kanushi, zv.drejtori i SHISH mbërrin në Kryeministri

Zëvendës drejtori dhe numri dy i Shërbimit Informativ të Shtetit, Oljan Kanushi ka mbërritur pak momente më parë në Kryeministri. Ai pritet të zhvillojë...

Plani për eleminimin e tij, flet Abazoviç: Dy personat kanë lidhje të ngushtë me presidentin Gjukanoviç

Kryeminsitri i shkarkuar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka thënë se dy personat që pretendohet se do ta eleminonin, janë lidhje e ngushtë...

Mes fëmijëve, Rama i këshillon si piktor: Mos hiqni kurrë dorë nga pasioni juaj, ju ndihmon të shkëputeni nga përditshmëria

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme është i pranishëm në ceremoninë e ndarjes së certefikatave për finalistët e konkursit të pikturës "Shqipëria ime". Gjatë fjalës...

Yuri Kim zbardh takimin në Kryeministri, të pranishëm Peleshi dhe shefi Forcave të Armatosura

Ambasadorja Yuri Kim zbardh takimin e papritur që ka zhvilluar sot në Kryeministri. Përmes një shënimi në llogarinë e saj në Twitter, Kim thotë...

Lajmet e fundit