Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

kryeministri ukrainas

Kryeministri ukrainas: Ne duam të rindërtojmë një shtet të ri pas shkatërrimit nga raketat ruse

Kryeministri i Ukrainës, Denys Shmyhal, ka  deklaruar se pushtimi rus i vendit të tij ka shkatërruar më shumë se 25,000 km rrugë, disa qindra...

Kryeministri ukrainas mbërrin në Shtëpinë e Bardhë, pritet nga Joe Biden dhe zyrtarë të tjerë, ndihma që i ofruan

Kryeministri ukrainas Denys Shmyhal mbërriti mëngjesin e sotëm në Shtëpinë e Bardhë, në SHBA së bashku me Oksana Markarova, ambasadoren e Ukrainës në Shtetet...

Lajmet e fundit