Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

kryeministri rama

Kontrollet në zonat bregdetare, Rama: Goditja ndaj informalitetit në Sarandë është përshkallëzuar

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se lufta ndaj informalitetit po bëhet gjithnjë e më e ashpër. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

Incident në fushatë, dikush i thërret ‘Rama ik’, ja si përgjigjet kryeministri (VIDEO)

Një incident ka ndodhur gjatë fushatës elektorale të Partisë Socialiste në Dibër. Një militant i opozitës ka shkuar në takimin e...

Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama: Do të mbahen me çdo kusht, kush nuk merr pjesë…

Kryeministri Rama ka deklaruar se pa asnjë diskutim zgjedhjet e 30 qershorit do të mbahen. Në konferencën për shtyp të me...

Haradinaj: E lus kryeministrin Rama që të merret me përgjegjësitë e veta

Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj, në një deklaratënë një emision u shpreh se është kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës, si dhe...

Gafur Mazreku “Qytetar Nderi”, Kryeministria kërkesë Prefektit: Mos firmos VENDIMIN

Pas shpalljes "Qytetar Nderi" të qytetit të Hasit të ish-deputetit të PS Gafur Mazrekut, ka ardhur edhe një reagim tjetër nga kryeministri Rama në...

Reperi shqiptar thirrje Ramës: Liro kuksianët, zbute taksën se s’kan krejt lek me e pagujt

Ai njihet nga të gjithë për frymën e lartë të atdhedashurisë që shpërndan në këngët e tij, ndërkohë që kësaj here i është bashkuar...

Përurohet pallati i sportit ‘Dhimitraq Goga’, Rama: Me urimin që të gjithë kalamajtë që i ke gjet nga Partizani dhe jo nga terezina…

Pak minuta më parë është inaguruar arena sportive " Dhimitraq Goga" e ndërtuar nga biznesmeni i njohur Igli Goga, në nder të legjendës së...

“BLETA E ARTË 2018”, Rama shpërndan 12 çmime për biznesmenë dhe zyrtarë të administratës (LISTA E PLOTË)

Siç është bërë traditë tashmë, mbrëmjen e sotme në një hotel shumë luksoz janë shpërndarë çmimet “Bleta e Artë”. Në ceremoninë, ku merrnin...

Rama shpërndan çmimet për ‘bletët’, por ka një paralajmërim të çuditshëm për gjithë të pranishmit

Kryeministri Rama ishte i pranishëm mbrëmjen e sotme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Bleta e Artë”. Por në nisje të...

Bashkë me liderët e Ballkanit, Rama takohet me zyrtarin e lartë europian në Davos

Gjatë punimeve të forumit ekonomik të Davosit, kryeministri Rama ka përfituar për të zhvilluar një sërë takimesh me zyrtarë të lartë europian. ...

Lajmet e fundit