Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kryeminister

Kryetarja e OSBE: Urimet më të ngrohta për fitoren e kolegut tim Edi Rama

Vijojnë urimet nga ndërkombëtarët për fitoren e thellë të kryeministrit Edi Rama në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit 2021. Është Ann Linde, kryetarja e...

Meta bën deklaratën e fortë: Edhe nëse Rama merr 71 mandate pa vjedhur, unë nuk ia jap firmën për kryeministër, por do i jap…

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, ku është shprehur se edhe nëse Rama i merr 71 mandate pa...

Kryeministri slloven reagon për dokumentin e ndryshimit të kufijve në Ballkan: Nuk ka dalë nga zyra jonë, fajin e kanë kundërshtarët e mi

Dokumentete e fundit që kanë qarkulluar në media ditët e fundit ku flitet për një ndryshim të kufijve të Ballkanit, kanë ngjallur reagime të...

Sondazhi në Euronews Albania: Karrigia e kryeministrit, Rama dhe Basha në garë të ngushtë, por kreu i socialistëve merr më shumë opinione pozitive

Dy liderët e partive kryesore në vend, Edi Rama dhe Lulzim Basha janë në një garë të ngushtë për të fituar votën e shqiptarëve...

Franca bëhet me kryeministër të ri, Macron zgjedh Jean Castex në krye të qeverisë

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeminsitrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe...

SOT u votua me 61 vota pro, kush është Avdullah Hoti, kryeministri i ri i Kosovës që i zuri vendin Albin Kurtit (KARRIERA)

Avdullah Hoti është votuar ditën e sotme në parlament, me 61 vota pro kryeministri i ri i Kosovës. Hoti ka qenë...

Thaçi dekreton Avdulla Hotin për kryeministër

Presidenti Hashim Thaçi ka dekretuar Avdullah Hotin e LDK-së për kryeministër të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur ai vetë përmes një deklarate...

Mattarella emëron Giuseppe Conten sërish kryeministër të Italisë, nis puna për qeverinë e re

Presidenti italian Sergio Mattarella ka ngaruar sërish në detyrë Giuseppe Conte si kryeministrin e vendit për krijimin e qeverisë së re të koalicionit 5...

Adi Krasta e zbulon live: Ja kush do jetë kryeministri i qeverisë tranzitore

Gazetari Adi Krasta, kishte të ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e tij, deputetin e Partisë Socialiste Ervin Bushati. Teksa po...

Këngëtarja shqiptare mesazh sfidues Ramës me VIDEO, por bën gafën e madhe

Protestat e opozitës të cilat vijojnë prej muajsh në vend duket se kanë prekur edhe reperen Baby G. Në një video...

Lajmet e fundit