Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

kryebashkiaku

“Gjysmë i dehur banaqeve, i shpall luftë Amerikës”, Presidenca i përgjigjet kryebashkiakut Veliaj, ja çfarë paralajmëron

Kryebashkiaku Erion Veliaj është shprehur sot se do t'i paraqesë kryeministrit Rama tre emra për presidentin e ardhshëm të vendit. Nga Kongresi i PS...

Dëmi 160 milionë lekë nga inceneratori i Fierit, në dosjen e SPAK del Armando Subashi: Dha paratë, edhe pse i dinte pasaktësitë

Buxheti i bashkisë së Fierit ka pësuar një dëm prej 16 milionë lekësh të reja me shpronësimin abuziv të tokës ku është vendosur inceneratori....

“Bëhu i zgjuar dhe largohu nga qyteti”, kryebashkiaku ukrainas i Boryspil u bën thirrje banorëve

Kryebashkiaku i qytetit Boryspil në lindje të Kievit, i ka bërë thirrje banorëve që të largohen nga qyteti, pasi sulmet ruse po shtohen çdo...

Rusët rrëmbejnë një tjetër kryebashkiak në Ukrainë, merret peng edhe zëvendësi i tij

Ministri i Jahstëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, ka njoftuar se trupat ruse kanë rrmëbyer kryebahskiakun e Skandovskit, Oleksandr Yakovlyev dhe zëvendësin e tij, Yurii...

Dita e 10-të e luftës, kryebashkiaku i Kherson: S’kemi më armë për të rezistuar

Kryetari i bashkisë së Khersonit, Ihor Kolykhaiev në një intervistë tha se nuk kanë më armë për t’i rezistuar forcave ruse. Ai tha se nuk...

Kryebashkiaku Veliaj: Nuk kam Mercedezin e portaleve, por as nuk u dorëzohem gjobave që vënë

Kryebashkiaku Erion Veliaj iu përgjigj sot disa portaleve, në të cilat ka qarkulluar lajmi se ai përdor një makinë të kushtueshme të markës Maybach...

Sherri në Selenicë për linjën e transportit, biznesmeni dhunoi kryebashkiakun se i hoqi licencën e ja dha dikujt tjetër

Detaje të reja janë zbardhur nga dhunimi mbrëmjen e djeshme i kryetarit të bashkisë Selenicë, Pëllumb Binaj, 57 vjeç nga Vlora. Bëhet me dije se...

Skandal/ Vazhdon gjendja katastrofike në Shijak. Qyteti prej 1 jave i përmbytur nga plehrat. Mijëra ton mbetje digjen në vend depozitime të jashtëligjshme....

Mijëra ton plehra kanë arritur deri në derën e shtëpisë së banorëve të Shijakut në këto ditë të nxehta. Ndërkohë që sezoni veror po...

“Digjet” një tjetër kryebashkiak socialist, Prokuroria: Rezulton i dënuar me 3 vite burg në Greqi

Prokuroria mbyll verifikimet për kryebashkiakun socialist i Mallakastrës Qerim Ismailaj, dhe del në përfundimin se është dënuar në Greqi. Rasti i Ismailjat u denoncuar nga...

Gati denoncimi i radhës, Bardhi: Një kryebashkiak i PS i dënuar për vepër të rëndë penale, presim ta verifikojmë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi thotë se një tjetër kryebashkiak i majtë është duke u verifikuar prej tyre pasi dyshohet se...

Lajmet e fundit