Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

kryebashkiaku i mallakastres

Gykata e Posaçme merr të pandehur për herë të dytë kryebashkiakun e Mallakastrës, Qerim Ismailaj

Qerim Ismailaj, kryebashkiaku socialist i Mallakastrës, është marrë i pandehur për herë të dytë nga Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar....

Dështon gjyqi ndaj kryebashkiakut të Mallakastrës, GJKKO rrëzon SPAK: Plotësoni dosjen, mungojnë aktgjykimet e Greqisë

Gjyqi i parë ndaj kryebashkiakut të Mallakastrës Qerim Ismailaj, ka dështuar. Gjykata e Posaçme nuk e ka futur në gjykim dosjen e sjell nga...

Në SPAK se nuk deklaroi dënimin në Greqi, kryebashkiaku i Mallakastrës kërkon gjykim të shkurtuar

Kryebashkiaku i Mallakastrës Qerim Ismailaj ka kërkuar nga Gjykata e Posaçme gjykim të shkurtuar. Përmes avokatit të tij, Ismailaj ka pranuar akuzën për falsifikim...

Kryebashkiaku i Mallakstrës në detyrë, PD i drejtohet KAS pë vendimin e KQZ: Të shfuqizohet, është në kundërshtim me ligjin

Partia Demokratike i ka dërguar sot një kërkesë ankimore Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve, ku kërkon shqyrtimin e vendimit të KQZ për kryebashkiakun e...

Kryebashkiaku i Mallakastrës qëndron në detyrë! Ilirjan Celibashi i KQZ: Nuk është në kushtet e ndalimit për të ushtruar funksionet

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi, ka lexuar pak më parë vendimin e institucionit që ai drejton, për kryebashkikaun e Mallakastrës Qerim Ismailaj. Prokuroria e...

Shtyhet seanca për kryebashkiakun e Mallakastrës, avokati kërkoi kohë në KQZ për mbrojtjen e Qerim Ismailajt (Seanca e radhës)

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka shtyrë seancën për dhënien e vendimit për kryebashkiakun e Mallakastrës Qerim Ismailajt. Ky vendim ka ardhur pas kërkesës së...

Punonte në ndërtim, biznesmeni grek nuk i dha paratë që i takonin; zbardhet dënimi në Greqi i kryebashkiakut të Mallakastrës

Qerim Ismailaj, kryebashkiaku i Mallakastrës rrezikon të humbë mandatin pasi nuk ka deklaruar në formularin e dekriminalizimit dënimin me 3 vite burg në Greqi,...

Kryebashkiaku i Mallakastrës sqaron dënimin: Nga dëshira e tepruar e moshës bleva makinë me letra false

Kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj, rezulton i dënuar në Itali. Në formularin e vetëdeklarimit në kuadër të ligjit të dekriminalizimit, ai deklaron...

Lajmet e fundit