Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

kryebashkiak

Kryebashkiaku i Delvinës shtron iftar në Natën e Kadrit, i ftuar edhe djali i Hafiz Sabri Koçit (VIDEO)

Mbrëmë në Natën e Kadrit, kryetari i Bashkisë Delvinë, Rigels Balili ka shtruar një darkë iftari për ta ndarë më Komunitetin Mysliman, në Muajin...

Tritol në prag të derës, flet për herë të parë kryebashkiaku i djathtë: Ku janë dyshimet e mia

Flet për herë parë kryetari i bashkisë së Matit, Nezir Rizvani pas shpërthimit me lëndë plasëse tritol në prag të derës në pallatin ku...

Pas deklaratave “bombë” të Donald Lu, nisin hetimet për kryebashkiakun e rëndësishëm dhe një deputet

Një ditë pas deklaratave të forta të ambasadorit të SHBA në Tiranë, Donald Lu për 4 klane kriminale në Shqipëri policia godet bandën e...

76.4 milion lekë dëm ekonomik, KLSH kallëzon në Prokurori kryebashkiakun socialist dhe 14 zyrtarë

KLSH kallëzon në Prokurori Kryetarin e Bashkisë Himarë, Drejtorin e Planifikimit, Zhvillimit dhe Kontrollit të Territorit, Drejtorin e Shërbimeve dhe Mirëmbajtjes, Përgjegjësin e Zyrës Juridike,...

Tërmet Peçi akuzon Prokurorinë: Kërkesa për heqjen e mandatit sulm politik, kundravajtja nuk përbën shkelje ligjore

Pas kërkesës së Prokurorisë ndaj Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit, reagon kryebashkiaku, Tërmet Peçi. Në një deklaratë për...

Lajmet e fundit