Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

kryebashkiak

Dëshmoi për çështjen ‘Xhisiela’ në Prokurori, paralajmëron kryebashkiaku i Krujës: Ka prova, do dalin të gjitha

Kryebashkiaku i Krujës, Artur Bushi ka qëndruar për gati 40 minuta në ambientet e prokurorisë së Tiranës ku u pyet në lidhje me hetimet...

Emiljano Nuhu e kallëzoi për kërcënim, kryebashkiaku i Krujës në prokurorinë e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Krujës Artur Bush është thirrur sot në Prokurorinë e Tiranës. Mësohet se kryebashkiaku Bushi do të pyetet për...

Kryebashkiaku i Delvinës shtron iftar në Natën e Kadrit, i ftuar edhe djali i Hafiz Sabri Koçit (VIDEO)

Mbrëmë në Natën e Kadrit, kryetari i Bashkisë Delvinë, Rigels Balili ka shtruar një darkë iftari për ta ndarë më Komunitetin Mysliman, në Muajin...

Tritol në prag të derës, flet për herë të parë kryebashkiaku i djathtë: Ku janë dyshimet e mia

Flet për herë parë kryetari i bashkisë së Matit, Nezir Rizvani pas shpërthimit me lëndë plasëse tritol në prag të derës në pallatin ku...

Pas deklaratave “bombë” të Donald Lu, nisin hetimet për kryebashkiakun e rëndësishëm dhe një deputet

Një ditë pas deklaratave të forta të ambasadorit të SHBA në Tiranë, Donald Lu për 4 klane kriminale në Shqipëri policia godet bandën e...

76.4 milion lekë dëm ekonomik, KLSH kallëzon në Prokurori kryebashkiakun socialist dhe 14 zyrtarë

KLSH kallëzon në Prokurori Kryetarin e Bashkisë Himarë, Drejtorin e Planifikimit, Zhvillimit dhe Kontrollit të Territorit, Drejtorin e Shërbimeve dhe Mirëmbajtjes, Përgjegjësin e Zyrës Juridike,...

Tërmet Peçi akuzon Prokurorinë: Kërkesa për heqjen e mandatit sulm politik, kundravajtja nuk përbën shkelje ligjore

Pas kërkesës së Prokurorisë ndaj Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit, reagon kryebashkiaku, Tërmet Peçi. Në një deklaratë për...

Lajmet e fundit