Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

kryebashkiak

Rama paralajmëron kryebashkiakët: Do skanojmë shefat e ujësjellësve me ndihmën e donatorëve…

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në zyrën e tij mesditën e kësaj të premteje gjithë kryebashkiakët e vendit. Gjatë takimit me ta ditën e sotme,...

Del në treg Revista NEWSBOMB, zbulohet kush është KRYEBASHKIAKU socialist që ka abuzuar me fondet

Revista Newsbomb, prodhim mediatik i kompanisë Newsbomb.al, ka dalë sot në treg në numrin e saj të parë. Ashtu siç ishte paralajmëruar prej ditësh,...

Kryebashkiaku grek: S’ka dallime, aq sa jam unë athinas, janë edhe shqiptarët

Kostas Bakoyannis, i cili prej vitit 2019 drejton Bashkinë e Athinës, thotë se shqiptarët në Greqi janë tashmë një komunitet plotësisht i integruar dhe...

Sulmet për kurim në Turqi, Veliaj e sqaron nga zyra: Nëse isha duke vdekur dje në Truqi, s’mund të isha sot këtu

Kryebashkiaku Erion Veliaj, ka reaguar për lajmet e rreme të publikuara më herët ne medie, ku u tha se ai ishte nisur në Turqi...

Dorëheqja e Valdrin Pjetrit, zv/ministri i Mbrojtjes i përvishet Lulzim BASHËS: Ai është më i ndershëm se ty, po 21 janari dhe Rruga e...

Zv/ministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka dalë në mbrojtje të kryebashkiakut të dorëhequr të Shkodrës Valdrin Pjetri. Zyrtari i institucionit ushtarak...

Ish-kryeministri italian rikthehet në politikë, 91-vjeçari zgjidhet kryetar bashkie

Ish-kryeministri italian Ciriako De Mita rikthehet në politikë dhe është zgjedhur si kryetar bashkie në një fshat të Napolit. Tashmë 91-vjeçari...

Nga aktor i ‘Portokallisë’ në kandidat për kryebashkiak, zyrtare: Erion Isai për bashkinë e Kolonjës  

Kohët e fundit në media është përfolur se aktori i njohur Erion Isai do të kandidojë në zgjedhjet e qershorit si kryebashkiak i Kolonjës....

Kandidat për kryebashkiak në Kolonjë? Flet për herë të parë Erion Isai

Kohët e fundit në media është përfolur se aktori i njohur Erion Isai do të kandidojë në zgjedhjet e qershorit si kryebashkiak i Kolonjës....

3 mandate si kryebashkiak i Durrësit, Balla tregon nëse do ta rikandidojnë Dakon

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka treguar nëse Vangjush Dako do të rikandidojë për një mandat të katërt si kryebashkiak i...

Dëshmoi për çështjen ‘Xhisiela’ në Prokurori, paralajmëron kryebashkiaku i Krujës: Ka prova, do dalin të gjitha

Kryebashkiaku i Krujës, Artur Bushi ka qëndruar për gati 40 minuta në ambientet e prokurorisë së Tiranës ku u pyet në lidhje me hetimet...

Lajmet e fundit