Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

kroaci

Emigrantët dalin në Morinë, presin viktimat e aksidentit në Kroaci: Kemi ardhur për ti nderuar, e di vetë ç’është dhimbja e vendlindja

Në pikën kufitare të Morinës janë mbledhur disa emigrantë për të pritur trupat e pajetë të 10 shqiptyarëve të Kosovës, të cilët humbën jetën...

Të mbijetuarit e aksidentit tragjik lënë spitalin dhe nisen për në Kosovë, 15 të tjerë po mbahen në trajtim mjekësor në Kroaci

Qytetarët të cilët fatmirësisht i mbijetuan aksidentit tragjik në Kroaci janë nisur për në vendlindjen e tyre, Kosovë. Pamjet nga nisja e të mbijetuarve...

10 viktima dhe dhjetra të plagosur, Gjykata merr vendimin për shoferin që shkaktoi aksidentin tragjik në Kroaci

Gjykata e Qarkut në Slavonksi Brod të Kroacisë ka caktuar masën e paraburgimit “një muaj burg” për shoferin e autobusit që u aksidentua ditën...

Me këmishën me gjak dhe i prangosur, merret në pyetje shoferi që shkaktoi tragjedinë shqiptare në Kroaci: Më zuri gjumi

Shoferi i autobusit që shkaktoi dje tragjedinë në Kroaci është përballur sot me prokurorin për t’u marrë në pyetje. Ai ka thënë se gjatë...

Tragjedia në Kroaci, deputetja shqiptare afër familjarëve të viktimave: Një baba nuk ka mundur të njohë fëmijën e vet, nga plagët e marra

Deputetja shqiptare në Kroaci, Ermina Lekaj Përlaskaj ka folur në lidhje me gjendjen e të lënduarëve në aksidentin tragjik ku humbën jetën 10 shtetas...

Nënë e bijë nga Gjakova mes viktimave të aksidentit tragjik në Kroaci

Nëna dhe vajza e saj nga Gjakova janë mes viktimave të aksidentit tragjik mëngjesin e sotëm në Kroaci. Valentina Binakaj dhe vajza Erlinda Binakaj nga...

Kryeministri kroat flet pas vizitës në spital: Do të mbulojmë të gjitha shpenzimet për të lënduarit e aksidentit

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviç ka bërë të ditur se gjendja e të lënduarve nga aksidenti tragjik në Kroaci është e qëndrueshme ndërsa ata tashmë...

Nuk kishin informacion për të, familja kosovare merr lajmin e hidhur: 18-vjeçarja njëra nga viktimat e aksidentit

18-vjeçarja Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe është njëra nga viktimat e aksidentit që ndodhi në Kroaci, ku  humben jetën 10 persona që po...

Kurti arrin në Kroaci, viziton të plagosurit dhe familjarët e viktimave të aksidentit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur të dielën në mbrëmje me helikopter në qytetin Sllavonski Brod në Kroaci, bashkë me disa ministra të...

“Sipër nuk u lënduam shumë”, dëshmia e të mbijetuarit: Në katin e parë të autobusit ishte bërë masakër, kur hapa sytë…

Zbardhet dëshmia tronditëse e një prej të mbijetuarve të aksidentit me 10 viktima në Kroaci, ku mëngjesin e sotëm u përmbys në autobus me...

Lajmet e fundit