Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

kriza

Agron Gjekmarkaj për përçarjen e PD: Në këtë pikë na ka çuar lufta civile brenda një mentaliteti!

"Në këtë pikë na ka çuar lufta civile brenda të njëjtit mentalitet dhe mendësi. E reja, e ndryshmja, nuk zë në truallin e unit,...

Kosova NDALON eksportin e produkteve bazë; Po me Shqipërinë?

Qeveria e Kosovës ditën e sotme gjatë mbledhjes së kabinetit qeveritar ka mirtuar propozim-vendimin për ndalimin e përkohshëm të eksporteve të produkteve të para. Sipas...

Ahmetaj: As në Europë nuk e bëjnë për biznesin këtë që po bëjmë ne! Qeveria po i mbron qytetarët dhe po u jep siguri

Zvëndës kryeministri Arben Ahmetaj, nga foltorja e Kuvendit ka listuar masat e marra nga qeveria në ndihmë të qytetarëve në këtë kohë krize. Ahmetaj theksoi...

Deputetja Luljeta Bozo kundër uljes së taksave: Njerëzit duhet të solidarizohen me krizën, sytë në ballë i kanë

Socialistja Luljeta Bozo thotë se qytetarët shqiptarë duhet të solidarizohen me krizën, të cilën edhe vendi ynë po e kalon për shkak të konfliktit...

Tabaku: Bordet alla komunizëm nuk janë zgjidhje e krizës! Rruga e vetme është ajo e ndryshimit të…

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar në lidhje me masat e marra nga qeveria për përballimin e situatës së rritjeve të çmimeve. Përmes...

“Do të kemi mungesën më të madhe të naftës prej dekadash” Rama publikon PARALAJMËRIMIN e Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë: Kur e thashë unë në...

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar njoftimin e Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë, e cila paralajmëron se “bota mund të përballet me shock-un më të madh...

“Kaluam TËRMETIN dhe PANDEMINË, tani LUFTA”, Ahmetaj: Qeveria juaj vrau KATËR qytetarë! Miratojmë edhe paketë tjetër nëse përkeqësohen gjërat

Zv.kryeministri, Arben Ahmetaj thotë se qeveria është e gatshme të miratojë edhe një paketë të dytë ndihme nëse gjendja për shkak të luftës në...

Shtatë masat e Edi Ramës për menaxhimin e krizës, nga pensionet, te nafta dhe lekët në dorë për rritjen e çmimeve

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar sot qytetarëve për zhvillimet e fundit në vend, për protestat dhe rritjen e çmimeve, shkruan newsbomb.al. Ai bëri...

“U hap sheshi për përshesh”, Rama “nuk i trembet protestës”: Edhe 4 vjet të zgjaste, asgjë nuk do bëja! MASAT e Qeverisë për të...

Kryeministri Edi Rama është shprehur pasditen e kësaj të shtune se nuk do të kishte bërë asgjë, edhe nëse protesta që ka nisur prej...

Lulzim Basha: Nuk kemi krizë, është korrupsion me shkak dhe plan! Shteti shiti energji në verë dhe bleu 4-fish më shtrenjt

Kreu i PD Lulzim Basha, thotë se vendi nuk është në krizë enegjie por në krizë nga korrupsioni,, i bërë sipas tij, me plan...

Lajmet e fundit