Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

kriza

Florian Binaj: Shqiptarët do protestojnë vetëm kur të mos kenë më bukë te pjata, më kërkuan të…

Aktori i humorit Florian Binaj, është ndalur sërish te protestat e mbajtura muaj më parë nga qytetarët në lidhje me rritjen e çmimeve të...

Kriza e Babagjyshit! A do të jetë kjo hera e fundit?

Nga Ola Xama Përralla me babagjyshin, magjia e Krishtlindjeve, vezullimi i dritave në ditët gri të dimrit dhe urimet e pastra “Gëzuar”. Kjo ishte panorama...

Kancelari gjerman qetëson qytetarët: Vendi mund të përballojë dimrin dhe krizat

Kancelari Olaf Scholz siguroi edhe një herë se Gjermania mund të përballojë krizat dhe dimrin e ftohtë. Ai duke folur në Bundestag në kuadrin e...

Tabaku për krizën në PD: Opozitë s’bëhet duke thënë “jam opozitë”, duhet të dalim me një kandidat në zgjedhje

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka folur në lidhje me situatën në Partinë Demokratike. Ajo u shpreh se opozitë nuk është ai që bërtet se...

Jeff Bezos këshillon njerëzit për menaxhimin e krizës financiare: Mos blini asgjë

Pak para të “Premtes së Zezë” dhe sezonit të blerjeve të Krishtlindjeve, miliarderi Jeff Bezos paralajmëroi se tani nuk është koha për të blerë. Me...

FOTO/ Protestë për shkak të krizës ekonomike në Greqi, qytetarët sulmojnë policët me molotov jashtë Kuvendit, “paralizohet” transporti publik

Greqia është futur në një grevë një-ditore, ku punëtorët e transportit publik kërkojnë rritje të pagave. Kjo grevë jo vetëm ka sjellë paralezimin e Greqisë,...

Bashkia e Tiranës përgjysmon tarifën e konviktit dhe jep abone falas për studentët

Bashkia e Tiranës këtë vit të ri akademik do të subvencionojë me 50% tarifën e konviktit dhe do të japë falas abonenë e autobusit,...

Edi Rama flet për rritjen e çmimeve: Pasojë e një aventure të diktatorit Putin! Uroj të kemi sa më shumë shi për energjinë

Kryeministri Edi Rama është shprehur paraditen e kësaj të hëne, se Europën dhe Shqipërinë si pjesë e saj e pret një dimër i vështirë,...

Kriza prek kursimet, bien depozitat në korrik, shqiptarët kursejnë më pak lekë e më shumë euro

Depozitat i janë rikthyer rënies në muajin korrik, ndërsa ritmet e rritjes së kursimeve këtë vit janë ngadalësuar ndjeshëm në raport me dy vitet...

Kriza e kostos së jetesës, britanikët heqin dorë nga kafshët e tyre shtëpiake

Britanikët po heqin dorë nga kafshët e tyre shtëpiake në një numër një numër që nuk ishte parë që nga kriza financiare e vitit...

Lajmet e fundit