Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

kriza energjitike

Kriza e përshkallëzuar energjetike në Kosovë mund ta rrezikojë gjithë Europën

Operatorët e Sistemit të Transmisionit në Grupin Rajonal të ENTSO-E për Europën Kontinentale (RGCE) i kërkojnë KOSTT-it (operatorit të sistemit të transmisionit të Kosovës)...

Kosova në krizë energjetike, pret ndihmë nga Shqipëria: Pavarësisht pengesave të Serbisë, e kemi menaxhuar situatën deri tani

Artane Rizvanolli, ministrja e Ekonomisë së Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të vazhdojnë ta kursejnë energjinë elektrike sepse vendi po përballet me...

Kriza energjitike prek Kosovën, Albin Kurti “në hall”: Mbrëmë u ngroha me batanije në shtëpi

Kriza energjitike ka prekur edhe Kosovën. Kryeminsitri Albin Kurti teksa po fliste për krizën ka thënë se mbrëmjen e djeshme edhe ai vetë është ngrohur...

Balluku takon ambasadoren Yuri Kim: Biseduam për Skavicën, TEC-in e Vlorës dhe krizën energjitike globale

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku është takuar sot me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim. Gjatë këtij takimi Balluku dhe diplomatja...

FOTOLAJM/ Deputetët diskutojnë për krizën energjitike, në Kuvend ikin dritat, ndërpritet mbledhja

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë janë duke marrë pjesë sot në disa Komisione Parlamentare për marrëveshje dhe projektligje të ndryshme. Një ndër to është...

Populli francez “gjen zgjidhjen”, qeveria do t’i japë 100 euro çdo qytetari për përballimin e krizës së energjisë

Qeveria franceze ka njoftuar se do të paguajë 100 € për çdo qytetar i cili ka të ardhura mujore deri në 2 mijë euro,...

Kriza energjitike “lë pa gjumë” presidentin Vuçiç: Zgjidhja nuk është e lehtë, por do të luftojmë për të qenë të suksesshëm

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka folur gjatë ditës së sotme në lidhje me krizën energjitike që po përjeton vendi i tij. “Unë nuk fle natën,...

Ardian Çela i OSHEE: Kriza kryesore është mungesa e energjisë në treg dhe jo çmimi. Jam i bindur se do ia dalim

Administrator i OSHEE Ardian Çela ka folur sot për rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Ai tha në "News 24"se energjia për këtë javë...

Kriza energjitike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për...

Lulzim Basha i bindur për energjinë: Nuk është krizë, por korrupsion i Edi Ramës. E shitën për 60 milionë në verë, tani duan ta...

Kreu i PD Lulzim Basha, i bindur thotë se Shqipëria nuk është në krizë energjitike por bëhet fjalë për korrupsion të qeverisë në detyrë,...

Lajmet e fundit