Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

kristaq kume

Kristaq Kume “i bindur” për Ramën: Politikani më i shkathët, shahisti më i përkryer, më i zoti se gjithë të tjerët bashkë

Ish-kreu i KQZ Kristaq Kume, thotë se kryeministri Rama është politikani më i shkathët dhe më i zoti, se të gjithë aktorët e tjerë...

PD shpreson për rivotim në 9 qarqe, ish-kreu i KQZ: Nuk ka shans që KAS t’i japë të drejtë Partisë Demokratike

Partia Demokratike ka dërguar në KAS dosjet me dokumentet ku sipas tyre faktohet manipulimi i zgjedhjeve të 25 prillit, duke kërkuar rinumërim në 9...

Ish-kreu i KQZ flet pas takimit me Metën: Presidenti vlerëson se është koha dhe nevoja për të komunikuar me popullin

Kristaq Kume, ish-kreu i KQZ ka folur për mediat menjëherë pas takimit me Presidentin Meta, në zyrën e këtij të fundit. Kume tha se...

Tryeza e OSBE mbi ‘Zgjedhoren’, Kume: Partitë nuk duhet t’i financojë vetëm shteti, ekspertët kanë përcaktuar linjat kryesore të riformatimit

Pas zhvillimit të tryezës së dytë për Reformën Zgjedhore, ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume, në një prononcim për News 24 ka zbuluar detaje nga...

Reforma Zgjedhore, Kristaq KUME: Të bëhen koalicione paszgjedhore, ja dy modelet më të përshtatshme

‘’Nuk është sistemi ai që komandon, rregullon dhe ndikon në sjelljen e institucioneve që kanë detyra në administrimin dhe zhvillimin e një proçesi...

Meta shfuqizoi datën e zgjedhjeve, flet ish-kreu i KQZ Kristaq Kume: Ligjërisht vendimi nuk qëndron, ama nëse i referohemi kushteve ku ndodhet vendi…

Ish-kreu i KQZ Kristaq Kume shprehet se vendimi i presidentit Meta për shfuqizimin e datës së zgjedhjeve, ligjërisht nuk ekziston, pra nuk ka hapsirë...

Regjistrimi i ‘Bindja Demokratike’, ish-kreu i KQZ kundër: Mospajtim i hapur me ligjin

Ish-kreu i KQZ, Kristaq Kume është kundër regjistrimit të partisë së Astrit Patozit në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Sipas...

Reforma zgjedhore, Kume: Duhet vullnet politik, është vonë për zgjedhjet e 30 qershorit

Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe ekspert i ligjit zgjedhor Kristaq Kume, gjatë një interviste në emisionin “KafeIN” është shprehur skeptik sa i...

Zgjedhjet 2019/ Kume jep alarmin: Po digjen afatet! Vështirë të përdoret teknologjia

Për Kumen partitë politike janë shkaktare të vonesave, teksa sipas tij por krijojnë kriza me qëllim zvarritjen e realizimit të reformës zgjedhore, tha...


Lajmet e fundit