Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

Kristaq Dhamo

Shuhet kineasti Kristaq Dhamo

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare kineasti i mirënjohur Kristaq Dhamo. Dhamo, i cili ka realizuar filmin e parë shqiptar me metrazh të gjatë,...

Ilir Meta për ndarjen nga jeta të Kristaq Dhamos: La trashëgim shumë filma me vlera të mëdha artistike

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për ndarjen nga jeta të kineastit dhe regjisorit të filmit të parë artistik në historinë...

Margariti për ndarjen nga jeta të Kristaq Dhamos: Do të mbetet i pavdekshëm në historinë e filmit shqiptar

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka ndarë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të regjisorit, kineastit Kristaq Dhami. Me anë të një postimi në...

Arti në zi / Shuhet kineasti i mirënjohur Kristaq Dhamo, regjisori i filmit të parë shqip “Tana”

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare kineasti i mirënjohur Kristaq Dhamo. Dhamo, i cili ka realizuar filmin e parë shqiptar me metrazh të gjatë,...


Lajmet e fundit