Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

kristal

Skandali: Te “Kristali” u punësuan 30 gjyqtarë e 17 prokurorë, “pronari i bënte banesa dhuratë ministrave”

Në korrik të 2014-s, universiteti “Kristal” gjendej në prag të mbylljes dhe në mes të një procesi gjyqësor, por presidenti i tij Ahmet Muçaj...

SKANDALI I KRISTAL/ Nuk ishin veç disa por… plot 900 DIPLOMA FALSE! Ja kujt i janë dhënë

Universiteti Kristal “mal” me diploma false, diplomoi edhe 900 ITALIANË. Është ky fakti shokues që del nga dyert e këtij Universiteti,...

900 italianë të pajisur me diploma false nga ‘Kristal’

Universitetet private, të cilat u mbyllën në 2014-ën me një vendim të Këshillit të Ministrave, dorëzuan pranë Ministrisë së Arsimit regjistrat e tyre, por...

VENDIM i minutave të fundit/ U arrestua për falsifikim diplomash, PRONARI i KRISTALIT lë qelinë

Ahmet Muça lë qelinë e burgut. Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Ahmet Muçën, pronarin e ish-Universitetit Kristal. ...

Falsifikimi i diplomave, kërkohet masë e lehtë për PRONARIN e Universitetit (ARSYEJA do t’ju habisë)

Prokuroria ka dorëzuar sot një kërkesë për masë sigurie më të lehtë për Ahmet Muçën, pronar i universitetit “Kristal” tashmë të mbyllur, i cili...

Propozimi i zyrtarit të LSI për 7-mars: Të bllokohen e dorëzohen të gjitha diplomat false

Ralf Gjoni, ish-kandidat për deputet i LSI, njëherazi anëtar në këtë parti ka një propozim të veçantë sot më 7-mars pas arrestimit të pronarit...

Arrestimi i ish pronarit të ‘Kristal’, Muça bashkëpunonte me njerëz në Ministrinë e Arsimit

Ahmet Muça ish-pronari i Universitetit Kristal është vënë në pranga nga policia mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Ai akuzohet për shitje të diplomave dhe...

Detaje nga ARRESTIMI i pronarit të Universitetit ‘Kristal’, si u kap mbrëmë duke dorëzuar diplomën fallco

Ahmet Muçaj, ish-pronari i Universitetit Kristal ka rënë në prangat e policisë së shtetit natën e mbrëmshme ndërsa mësohet se procedimi ndaj tij ka...

Lajmet e fundit