Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

krishtlindjet

‘Po vijnë Krishtlindjet’, Zaho uron shqiptarët duke i rënë cyrrlës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë të veçantë të urojë besimtarët e krishterë për festën e Krishtlindjeve. Rama ka publikuar...

Krishtlindjet, ja çfarë do të ndodh nesër tek ‘Sheshi Skëndërbej’ (VIDEO)

Nesër “Sheshi Skëndërbej” do të pushtohet nga alegria e festave të fundvitit. Bashkia e Tiranës ka organizuar një koncert me muzikë,...

Në vigjilje të Krishtlindjes, Papa Françesku kërkon të respektohen emigrantët

Meshën në vigjilje të Krishtlindjes, Papa Françesku ia ka dedikuar emigrantëve në mbarë botën duke kërkuar më tepër respekt për ta. ...

Berisha uron Krishtlindjen: Nata e shenjtë që lindi burri i pavdekshëm

Ish kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në rrjetet sociale uron të gjithë besimtarët e krishter festën e Krishtlindjes. “Gëzuar miq!...

Nazareti, vendlindja e Jezusit, anullon festimet për Krishtlindje

Nazareti, qyteti arab i Izraelit ku besohet se ka lindur Jezusi, ka anulluar një pjesë të madhe të festimeve për Krishtlindje në shenjë proteste...

Erion Veliaj shtron drekën e Krishtlindjeve për njerëzit në nevojë

Bashkia e Tiranës ka zgjedhur ta kalojë festën e Krishtlindjes, duke u shërbyer njerëzve në nevojë dhe të pamundurve. Ashtu siç është...

Lajmet e fundit