Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

krishtlindjet

Covid-19 prish ritualet e meshës tradicionale të Krishtlindjeve, këtë vit Krishti ‘lind’ 2 orë më parë

Pandemia e Covid-19 ka ndryshuar shumë rituale, madje edhe të një feste të madhe si ajo e Krishtlindjeve.   Pavarësisht spekulimeve në...

Në ditën e Krishtlindjeve, Basha jep ‘sinjale’ nga Kisha e Durrësit: Thirrje për një bashkim më të madh e të fuqishëm

Interesant mesazhi që ka dhënë sot kreu i PD Lulzim Basha nga Kisha e Shën Palit në Durrës. Teksa ka uruar...

Krishtlindja, meshë te Kisha Orthodhokse ‘Ngjallja e Krishtit’ në Tiranë

Ka nisur këtyë mëngjes mesha e Krishtlindjes në Kishën Orthodhokse të Tiranës “Ngjallja e Krishtit”. Qindra besimtarë orthodhoksë po marrin pjesë...

Nga Meta me fëmijët te Kryemadhi, Tom Doshi dhe liderja e muxhahedinëve: Kush mori pjesë në meshën e Krishtlindjes (FOTO)

Është mbajtur në Katedralen Shën Pjetri në Tiranë mesha e Krishtlindjes, me pjesëmarrjen e qindra besimtarëve ndër ta edhe personazhe të njohur publikë. ...

Shpërndarja e dhuratave falas për Krishtlindje në Sidnej, plagosen disa persona në qendrën tregtare (VIDEO)

Qindra njerëz morën pjesë ditën e sotme në shpërndarjen falas të dhuratave  për Krishtlindje në një qendër tregtare në Sidnei të Australisë. ...

Kryemadhi uron Krishtlindjet duke cituar edhe Jezusin: Gëzime pastë në këtë ditë të shenjtë çdo vatër shqiptare!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në vigjile të Krishtlindjeve uruar të gjithë shqiptarët për sa më shumë solidaritet dhe prosperitet si komb. ...

Urimi në Kartolinën e Krishtlindjeve nga Basha: Zoti e begatoftë rrugën e çdo shqiptari!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në vigjilje të Krishtlindjeve ka uruar të gjithë shqiptarët. Me anë të një postimi në...

Mesazhi i PRESIDENTIT për Krishtlindje: Urim për ata që përballuan vuajtje të mëdha nga sëmundjet, SKAMJA, MJERIMI, INDIFERENCA, PAPUNËSIA (“SHPULLA” PËR QEVERINË – E...

Presidenti Ilir Meta në vigjilje të festës së Krishtlindjeve ka uruar të gjithë shqiptarët mbrëmjen e sotme. Me anë të një...

VIDEO-MESAZHI i Kryepeshkopit Janullatos për Krishtlindje: Bashkëjetesa paqësore dhe pajtimi qofshin në zemrat tuaja!  

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos ka uruar të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen festën e Krishtlindjes. ...

Lajmet e fundit