Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

krishtlindje

Moderatorja e njohur tregon historinë e pazakontë që i ka ndodhur për Krishtlindje: Më humbi motra 2 vjeçe…

Rrjetet sociale gjatë ditës së sotme janë plot me urime për festën e Krishtlindjes. Të gjithë përpiqen që të bëjnë një...

Mesazhi i aktorit të njohur shqiptar nga Nju Jorku: Ma keni shpifur

Aktori i njohur shqiptar Marko Caka jep një mesazh të rëndësishëm nga Nju Jorku me rastin e Krishtlindjeve. “Unë dua ta...

Veliaj uron Krishtlindjen, tregon planet për Vitin e Ri: Do të sigurohemi që…

Urimeve për festën e Krishtlindjes i është bashkuar edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Përveç urimit për të gjithë...

Krishtlindja, Kryemadhi mesazh politikës: Duhet t’i kthejë sytë nga besimi

Sot në festën e Krishtlindjes, urimeve të shumta i është bashkuar edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Kryemadhi u shpreh se...

Ruçi uron Krishtlindjen: Dhembsuria e bën shoqërinë më të ngrohtë

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Krishtlindjes. Ruçi ka veçuar në këtë urim të...

Festa e Krishtlindjes, Papa Françesku apelon të pasurit: Të kërkojnë një jetë më të thjeshtë

Papa Françesku ka kërkuar nga njerëzit në vendet e zhvilluara të kërkojnë një jetë më të thjeshtë, më pak materialiste, si dhe dënoi ndarjen...

“Nuk festoj pa ty”, Rama publikon videon dhe uron Krishtlindjen

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e Krishtlindjes me anë të një video të disa fëmijëve të Qendrës Kulturore. Në videon...

Papa Françesku uron Krishtlindjen: Të fokusohemi te thjeshtësia, bamirësia dhe dashuria

Papa Françesku në prag të Krishtlindjes i ka bërë thirrje besimtarëve të krishterë të heqin dorë nga materializmi. Nga Bazilika e...

Vjen urimi i Kryepeshkopit Anastas: Krishtlindja ofron antidotin e pasigurisë

Sot në vigjilje të Krishtlindjes, kryepeshkopi Anastas Janullatos i është drejtuar me një mesazh popullit shqiptar. Kryepeshkopi ka uruar për Krishtlindje...

Lajmet e fundit