Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
51 %
1.5kmh
75 %
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

krishtlindje

Më shpejt nga ç’e prisni, zbulohet data kur do të nisë Big Brother Vip Albania 2

Ndonëse është folur që do të fillojë së shpejti, deri më tani skemi pasur asnjë datë konkrete për startimin e spektaklit “Big Brother Vip”. Por...

Kriza energjitike, Bulevardi i Vjenës s’do të ndriçohet për Krishtlindje për të kursyer energji

Qyteti i Vjenës, i famshëm për tregjet e Krishtlindjeve dhe koncertin e Vitit të Ri, këtë vit nuk do të ndriçojë Unazën, bulevardin e...

Si u rritën rastet e reja pozitive me Covid-19, pas festimeve të Krishtlindjeve e Vitit të Ri

Fotografitë nga grumbullimet e fundvitit, si me shoqërinë, ashtu dhe me kolektivin e punës ishin mbizotëruese në rrjetet sociale në javën e fundit të...

Tragjedi në SHBA, merr flakë shtëpia nga pema e Krishtlindjes, humb jetën babai dhe dy djemtë

Tragjedi e paimagjinueshme në ditën e Krishtlindjes në Pensilvani, SHBA. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pensilvani të SHBA-së, ku një baba dhe dy...

Pa “pikë” grimi para kamerës, Jennifer Lopez zbulon sekretet e bukurisë së saj

Ylli 52-vjeçar Jennifer Lopez dha përmes Instagramit disa këshilla për "make up"-in e duhur për natën e Krishtlindjes, pak para se të përgatiste darkën...

Papa Françesku uron Krishtlindjen nga Vatikani: Ditë të paqta dhe besim në Zot për të gjithë njerëzimin!

Papa Françesku ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë në mbarë botën për Krishtlindje. Ai ka uruar Krishtlindjen nga sheshi “Shën Pjetri” në Vatikan,...

Duke trokitur gotat me bashkëshorten, ish-kryeministri Berisha uron Krishtlindjen

Ish-kryeministri Sali Berisha uron të gjithë besimtarët e krishterë për Krishtlindje. Teksa troket gotat me bashkëshorten Liri Berisha, ish-kryeministri shkruan dhe një mesazh të...

Ambasada Amerikane uron Krishtlindjen: Ju urojmë gëzim dhe paqe në këtë sezon festash

Ambasada Amerikane uron gjithë besimtarët shqiptarë për Krishtlindje. Në shqip dhe në anglisht selia diplomatike në Tiranë shpërndan mesazhin dhe uron gëzim dhe paqe...

Besimtarët festojnë Krishtlindjen në Katedralen “Ngjallja e Krishtit”

Besimtarët e krishterë në mbarë vendin kremtojnë sot lindjen e Krishtit. Këtë mëngjes në Tiranë po mbahet mesha e zakonshme në Katedralen "Ngjallja e...

Mesazhi i Papa Françeskut për Krishtlindje: Vështroni përtej shkëlqimit të dritave dhe kujtohuni për të varfërit

Papa Françesku, duke udhëhequr katolikët në festimin e Krishtlindjes, tha të premten se njerëzit që janë indiferentë ndaj të varfërve fyejnë Zotin, duke u...


Lajmet e fundit