Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

kriptomonedha

Reklamoi kripotomonedhën e rrezikshme për investitorët, Kim Kardashian gjobitet me shumën e majme pasi nuk tregoi të vërtetën

Kim Kardashian do të paguajë rreth 1.26 milionë dollarë gjobë pasi ka thyer rregullat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke reklamuar një kriptomonedhë...

Masa e sigurisë për mashtruesin turk me kriptomonedha kalon në Apel, caktohet data

Çështja mbi masën e sigurisë për themeluesin e platformës Thodex, Faruk Fatih Ozer, ndaj të cilit aktualisht është në fuqi masa arrest me burg,...

Prangosja e bosit të kriptomonedhave, delegacioni i Policisë turke mbërrin në Tiranë: Vlerësim për punë e shkëlqyer të homologëve shqiptarë

Një delegacion turk që kryesohej nga Zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë, njëkohësisht edhe Drejtor i Departamentit të Krimit të Organizuar, Resul Holoğlu, ka ardhur...

Kompania e kriptomonedhave i dërgon gabimisht 10 milionë në vend të 10 euro, gruaja blen shtëpinë e ëndrrave dhe “mbush” me para shoqërinë

Duhet të kompensohej me 10 euro por kompania e kriptomonedhave i dërgoi gabimisht 10 milionë paund, kjo është historia e pazakontë e një gruaje...

“Do të doja të flisja për Lavrovin, por do të dukesha si mall kinez”, Braçe: Si po pastrohen paratë e krimit përmes call-center e kriptomonedhave

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, foli në seancën e sotme plenare  mbi veprimtarinë e Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, që sipas tij kanë mbyllur sytë përpara disa...

“Shqiponjat” bastisin lokalin që prodhonte “Bitcoin” në Durrës, gjatë aksionit gjendet kokainë dhe kafe kontrabandë (VIDEO)

Një 31 vjeçar është arrestuar në kushtet e flagrancës në Durrës, pasi në lokalin në pronësi të tij janë gjetur pajisje për prodhimin e...

Zbulohet arsyeja që çoi në rënien masive të vlerës së kriptomonedhave

Mbi 40 miliardë dollarë u zhdukën brenda pak orësh për shkak të rënies së një kriptomonedhe disa ditë më parë, ndërsa një studim i...

Magazina plot me pajisje për kriptomonedhat, Policia shpall në kërkim pronarin në Shkodër dhe prangos bashkëpunëtorin

Një 21 vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia e Shkodrës, pasi në një magazinë në pronësi të tij janë kapur 16 pajisje elektronike...

Aksion në një lokal në kryeqytet, gjenden 104 aparate për prodhimin e kriptomonedhave Bitcoin

Në një lokal në Prishtinë janë gjetur dhe sekuestruar 104 aparate për prodhimin e kriptovalutave Bitcoin. Policia njofton se 55 prej tyre nuk kishin dokumentet...

Kriptomonedhat në rënie të lirë

Për herë të parë nga korriku i vitit të kaluar, Bitcoin ka rënë poshtë 30 mijë dollarë, dhe sot vlen më pak se gjysma...

Lajmet e fundit