Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

krimi

Çmontimi i kamerave të krimit, gazetari: Janë hequr në zonat gri të fushatës elektorale

Gazetari i kronikës Artan Hoxha ka treguar mbrëmjen e sotme se kamerat pa leje që ishin vendosur në rrugët dhe sheshet e qyteteve të...

“Nuk ka asnjë sekret për McGonigal”, Çuçi flet për ish-agjentin e FBI-së, komenton edhe çmontimin e kamerave: Po i japim mesazh krimit

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka bërë me dije se gjatë mbledhjes së Këshillit të ministrave ditën e sotme u miratuan dy vendime të...

Krimit i priten “Fijet” në Elbasan, Policia çmonton 37 kamera dhe nis hetimet për 10 autorët

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan është e radhës që zbaton operacionin e iniciuar nga Drejtoria e Përgjithshme, për çmontimin e kamerave spiune në qendrat...

Altin Dumani u zgjodh në krye të SPAK, i beson Adnan Xholit postin e tij si shef kundër krimit të organizuar; detyrë të re...

Prokurori Adnan Xholi do jetë shefi i ri kundër krimit të organizuar në SPAK. Ky vend kishte mbetur bosh sepse më herët atë e...

Goditje e madhe e Policisë dhe Prokurorisë së Tiranës: Sekuestrohen 5 milionë euro pasuri, 32 vjeçari i ka bërë nga krimi në Angli (EMRI)

Pesë milionë euro pasuri në pronësi të një 32 vjeçari nga Tirana, janë sekuestruar nga sektori i Krimit Financiar në Policinë e Tiranës, në...

Rritja e forcës goditëse ndaj krimit, Rrumbullaku takohet me kryeprokurorin Çela

Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, ka zhvilluar një takim me prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela. Në fokus ka qenë forcimi i bashkëpunimit...

“Rama, autor i dramës së largimit të shqiptarëve”, Berisha zotohet: PD do të zbatojë ligjin për BOSËT e bandave në zyrat e qeverisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministriin Edi Rama dhe qeverinë e tij, si të lidhur ngushtë me krimin e organizuar dhe bandat kriminale. Gjatë një...

Çela dhe Kraja në Belgjikë, dy krerët e akuzës shqiptare vendosin kontakte të reja për të luftuar krimin

Dy krerët e akuzës shqiptare, kryeprokurori Olsian Çela dhe kreu i Prokurorisë Speciale Arben Kraja, kanë qenë dje në Bruksel, për të marrë pjesë...

“Me ndërmjetësimin e politikanit”, gazetarja thotë se dy personazhe të botës së krimit në Shkodër u pajtuan në Kishë

Veriu i Shqipërisë do të jetë më i qetë sa i përket ngjarjeve kriminale, kjo pasi sipas gazetares Klodiana Lala, dy emra të njohur...

Çuçi: Jemi shembulli më i mirë për goditjen e grupeve kriminale

 Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, prezantoi në Kuvend dy marrëveshjet për sigurinë mes Shqipërisë, Britanisë së Madhe, si dhe Emirateve të Bashkuara Arabe. Në fjalën...

Lajmet e fundit