Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

krimi i organizuar

Alarmi i ish ministrit të Brendshëm: Ndjehem shumë i shqetësuar…

Nisur nga ngjarjet e fundit kriminale në Shqipëri, ndër to edhe dy atentate të rënda që tronditën sot Vlorën, ish ministri i Brendshëm Dritan...

“Gang City”, kjo foto e Shqipërisë të kapur nga krimi i organizuar ekspozohet në Venecia

Policia e Los Angelesit thotë se qyteti ka rreth 450 banda me 45,000 anëtarë. Kjo foto është realizuar një vit para protestrave “Rodney...

Policia greke e shqetësuar: Grupet kriminale shqiptare po kombinojnë transportin hashashit me aktivitete të tjera

Policia greke thotë se organizatat kriminale po kombinojnë aktivitetin e transportimit të marijuanës nga Shqipëria drejt Greqisë me aktivitete të tjera të paligjshme. ...

Ish-Kancelari Schroder në Tiranë: Luftoni krimin dhe korrupsionin për t’u bërë pjesë e BE-së

Ish-Kancelari gjerman Gerhard Schröder ka folur nga ambientet e Kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Shqipëri, për sfidat e vendit tonë në integrimin drejt...

Krijoi organizatë kriminale, arrestohet 45 vjeçari

Nga Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme, u bë e mundur arrestimi me qëllim ekstradimin e shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar Grigor...

Zbardhet drafti për Reformën në Drejtësi, ja çfarë parashikon

Zbardhen propozimet e ekspertëve të “Euralius” dhe “OPDAT” në reformën në drejtësi. Mësohet se gjyqtarët e Kushtetueses zgjidhen me 3/5 e Kuvendit. ...

Kush është Ervin Dalipaj, i dyshuar për vrasjen e Çollakut dhe pse u përjashtua nga policia

I kërkuari i radhës për rrëmbimin dhe vrasjen e Gazmend Çollakut vjen nga radhët e forcave të rendit dhe nga poste jo pak të...

Lajmet e fundit