Tirana
few clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
20 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

krimi i organizuar

Krimi i organizuar, Xhafaj: Ka dy nivele, ai i sofistikuar është më i rrezikshëm. I sheh në kafe me kravatë e kollare

Ish-ministri i Brendshmë Fatmir Xhafaj ka treguar dy nivelet e krimit të organizuar dhe rrezikshmërinë e tyre në publik. Xhafaj, i...

Lufta kundër krimit të organizuar, prokurori i Antimafias italiane në Tiranë: Të sulmohet sistemi…

Prokurori i antimafias italiane, Federico Cafiero De Raho tha sot nga Tirana se formula më efikase për goditjen e krimit është ndjekja e parasë,...

Sky News në Vlorë, bandat e sofistikuara shqiptare udhëheqin trafikun e qenieve njerëzore

Televizioni i njohur britanik Sky News ka realizuar një dokumentar në Shqipëri, rreth trafikut të qenieve njerëzore. Sipas statistikave të Agjencisë...

Brukseli i prerë: Reformat, lufta kundër krimit dhe korrupsionit e vetmja rrugë e Shqipërisë drejt BE-së

Implementimi i reformave është e vetmja mënyrë që Shqipëria të jetë në gjendje të nisë bisedimet e pranimit në Bashkimin Europian verën e ardhshme....

Agjentët izraelitë në Europë për të luftuar krimin e organizuar dhe terrorizmin

Izraeli dhe Bashkimi Europian kanë nënshkruar këtë të martë një marrëveshje për bashkëpunim në luftën kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar. ...

Gjonaj dhe Xhafaj në Parlamentin e Holandës: Lufta kundër krimit të organizuar prioritet. Procesi i reformave i pakthyeshëm

Qëndrueshmëria e reformave të ndërmarra nga Qeveria Shqiptare në raport me procesin e integrimit në BE ishte një tjetër pyetje e parlamentarëve. Në...

Deputetja e PD jep një lajm shumë të keq nga Londra

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu mori pjesë në aktivitetin e organizuar nga partia e Tereza May në Londër, me temë “Mbi gjithëpërfshirjen dhe...

Flet Basha: PD dhe partnerët ndërkombëtare kanë emra politikanësh që merren me trafik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në daljen për mediat para “selisë blu” ka hedhur akuza të rënda për poltikanë që merren me trafik....

Lajmet e fundit