Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

krimi i organizuar

Petro Koçi: Subjekte të krimit të organizuar sot janë kthyer në biznese legale, përfitojnë nga financat publike

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koci, i është përgjigjur pyetjes për kritikat e tij në media të përfshirjes së krimit në politikë, duke përfituar nga...

PD reagon për atentatet në vend: Katër të vrarë në një javë, krimi i bën karshillëk shtetit dhe vepron nën hundën e Policisë

Partia Demokratike ka reaguar për atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Milot, ku mbeti i varë një 27 vjeçar dhe u plagos rëndë...

E lidhur me persona të krimit të organizuar, prokurorja e Shkodrës Edlira Cufi “digjet” në vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të enjten shkarkimin e prokurores së Shkodrës Edlira Cufi. Proces i vetingut për Cufin u krye nga trupa...

“Është prokurori belg që pyeti BASHËN”, gazetari zbulon detaje: Janë arrestuar 109 shtetas SHQIPTARË, por asnjë BOS I RËNDËSISHËM

Gazetari investigativ Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni masiv i autoriteteve belge për goditjen e krimit të organizuar shqiptar në Europë. Ai tha se prokurori...

“Të ndryshojë Kodi Penal”, Basha bën propozimin e fortë: 22 VITE BURG për POLITIKANËT që zgjidhen me votat e krimit të organizuar

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se do të propozojë ndryshime në Kodin Penal për ashpërsimin e dënimeve për politikanët e lidhur me...

Gazetarja: Politikanët shantazhohen për videot që kanë me femra

Gazetarja Fatjona Medini ka folur mbrëmjen e sotme për krimin e organizuar në 30 vitet e fundit në Shqipëri, ku ëhstë shprehur se viktimat...

“BE do vazhdojë mbështetjen ndaj Shqipërisë”, Soreca: Krimi mjedisor është po aq fitimprurës si tregtia e drogës, i vështirë për t’u kapur

Ambasadori i Shqipërisë në BE, Luigi Soreca është shprehur se duhet luftuar korrupsioni dhe krimi i organizuar dhe qytetarët të ndihen të sigurt. Soreca përmendi...

Habit Artan Hoxha: Ambasada e SHBA ka një listë për LOKALET LUKSOZE në Tiranë, u thotë shtetasve të vetë “mos shkoni aty”

Gazetari investigativ Artan Hoxha, duke komentuar aksionin e ditëve të fundit të RENEA, thotë se në vendin tonë ka shumë lokale në pronësi të...

PARALAJMËRIMI i kryeministrit: Kush ka vënë pasuri në rrugë kriminale, do t’i sekuestrohet. Fillon LUFTA që s’është parë në SHQIPËRI (PAKETA KÇK)

Edi Rama si kryeministër paralajmëron paketën e re ligjore të asaj që e quan “paketa kundër KÇK” (kap ç'a t’kapësh)...

Operacioni “Limit”, reagon Lleshaj: Lufta kundër krimit do përshkallëzohet

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj përgëzon finalizimin me sukses të operacionit policor të koduar “Limit”, që çoi në pranga 28 persona, gjithsej 57, duke...

Lajmet e fundit