Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
68 %
0.5kmh
0 %
Die
19 °
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

Krimea

Presidenti ukrainas kërkon vendosjen e ligjit ushtarak pas përplasjes me Rusinë

Konflikti luftarak mes Rusisë dhe Ukrainës në ngushticën Kerch pranë Krimesë ka shkaktuar rritjen e tensioneve mes dy vendeve. Ukraina akuzon...

OKB kundër Rusisë, miraton rezolutën për Krimenë

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara e ka miratuar një rezolutë me të cilën dënohet shkelja e të drejtave të njeriut në Krime....

Marine Le Pen mbështet Vladimir Putin: Aneksimi i Krimesë nga Rusia nuk ishte i jashtëligjshëm

Kandidatja e ekstremit të djathtë francez për presidencialet, Marine Le Pen, vlerësoi sot se aneksimi i gadishullit ukrainas të Krimesë nga Rusia nuk ishte...

Kandidati republikan për president të Francës miku i ngushtë i Putinit: Aneksimi i Krimesë? Edhe Kosova ka qenë e diskutueshme

Për politikanin konservator François Fillon thuhet, se ka një raport të ngushtë me Putinin. Ekspertët shpjegojnë për DW arsyet. Jo entuziazëm...

“Ka një mënyrë që Rusia të mos përdorë veton ndaj Kosovës”

Ambasadori i Ukrainës në Beograd Oleksandr Aleksandroviç ka deklaruar se qëndrimi i Ukrainës për të mos e njohur pavarësinë e Kosovës mbetet i njëjtë,...

Shqipëria mbështet zgjatjen e sanksioneve për Rusinë

Shqipëria i është bashkuar vendeve të Bashkimit Europian që kanë miratuar zgjatjen e sanksioneve për Rusinë si rezultat i veprimit të këtij shteti pas...

Lajmet e fundit