Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Krimea

Medveden kërcënon me sulme bërthamore: Ukraina do të digjet nëse tenton të marrë Krimenë

Ish-Presidenti rus Dimitry Medvedev, ka deklruar gjatë ditës së sotme se Moska do t’i përgjigjet çdo sulmi ukrainas në Krime. Sipas një raporti të publikuar...

Elon Musk “këmbëngul”: Ukraina të heqë dorë nga Krimea, do të kemi Luftën e Tretë Botërore nëse sulmohet Rusia

Njeriu më i pasur në botë dhe njëkohësisht miliarderi teknologjik, Elon Musk, dëshiron që Perëndimi të shqyrtojë më seriozisht rrezikun e konfliktit bërthamor dhe...

Propozoi që Krimea t’i jepet Rusisë, Zelensky i përgjigjet Elon Musk në Twitter, diplomati ukrainas s’ia përton: Ik pir*u është përgjigja ime!

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky i është përgjigjur miliarderit amerikan Elon Musk me “të njëjtën monedhë”, pasi ky i fundit propozoi që Krimea t’i...

Elon Musk trazon internetin me katër propozimet e tij për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë: Krimea i takon Rusisë…

Njeriu më i pasur në botë, biznesmeni amerikan Elon Musk, ka bërë katër propozime për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por që nuk...

Tjetër shpërthim i madh në gadishullin e Krimesë, hidhet në erë nënstacioni elektrik dhe depoja e armëve

Një tjetër shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në gadishullin e Krimesë të kontrolluar nga rusët. Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit në një...

Dalin pamjet e para satelitore, Rusia humbi 9 avionë luftarakë nga shpërthimi në Krime

Të paktën nëntë avionë luftarakë rusë janë shkatërruar nga shpërthimi i fuqishëm ditën e djeshme në aeroportin e Krimesë. Pamjet satelitore tregojnë dëmin e madh...

Tensione në Detin e Zi, anija dhe avioni rus qëllojnë drejt luftëanijes britanike

Anije të flotës ruse kanë hapur zjarr paralajmërues ndaj luftëanijes të Marinës Mbretërore Britanike. Mediat britanike raportojnë se një avion rus model Su-24 ka lëshuar...

Aneksimi i Krimeas, Rusia i kthen Ukrainës anijet ushtarake të konfiskuara

Pas marrjes së tre anijeve të marinës ukrainase të marra një vit më parë në gadishullin e Krimeas, Rusia ia ka kthyer sërish Ukrainës....

Presidenti ukrainas kërkon vendosjen e ligjit ushtarak pas përplasjes me Rusinë

Konflikti luftarak mes Rusisë dhe Ukrainës në ngushticën Kerch pranë Krimesë ka shkaktuar rritjen e tensioneve mes dy vendeve. Ukraina akuzon...

OKB kundër Rusisë, miraton rezolutën për Krimenë

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara e ka miratuar një rezolutë me të cilën dënohet shkelja e të drejtave të njeriut në Krime....

Lajmet e fundit