Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

kreu i pd

Rikthimi i Berishës në krye të PD, ja si e komenton nga Kosova Presidenti Ilir Meta  

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka komentuar nga Kosova, zgjedhjen e Sali Berishës si kryetar i Partisë Demokratike.  Ai tha nga Juniku se duhet...

Edvin Kulluri për zgjedhjet në PD: Atmosfera është dramatike, dita sot si ajo e Bashës që kërkoi të rizgjidhej dhe pse kishte humbur 4...

ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka reaguar për zgjedhjet për kreun e PD. Kulluri me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Nis procesi, demokratët votojnë për kreun e PD mes Ibsen Elezit dhe Sali Berishës

Demokratët e parë kanë nisur me votuar në qendrat e votimit për kreun e Partisë Demokratike. Në këto zgjedhje garon Ibsen Elezi dhe ish-kryeministri Sali...

Ibsen Elezi përballë Sali Berishës, “Rithemelimi” zhvillon sot zgjedhjet për kryetarin e ri të PD-së

Ditën e sotme Komisioni i Rithemelimit do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike, ku Ibsen Elezi garon përballë ish-kryeministrit Sali...

“NUK KA GARË”, tërhiqet Fatbardh KADILLI dhe Agron SHEHAJ, NUK KANDIDOJNË për kreun e PD

Agron Shehaj dhe Fatbardh Kadilli nuk do të garojnë për kryetar të Partisë Demokratike. Dy kandidatët potencialë, dhe pjesëmarrës në gara të mëparshme për kreun...

Berisha i BINDUR për fitoren e tij si KRYEMINISTËR: Do të jem nektari për të ardhmen e këtij vendi

Ish-kryeministri Sali Berisha, mbrëmjen e sotme i bindur për fitoren e tij si kryetari i Partisë Demokratike dhe më pas në postin e kryeministrit...

Jozefina Topalli rrëfen pse nuk do të kandidojë për kryetare të PD-së: Çfarë kuptimi ka…?!

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka treguar  mbrëmjen e sotme arysen përse nuk ka ambicie për të kandiduar për kryetare të PD-së, pas dorëheqjes...

A keni ambicie të kandidoni për kryetare të PD-së? Ja si përgjigjet Jozefina Topalli

Ish-kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli ka komentuar mbrëmjën e sotme një deklaratë të saj që ajo ka thënë më herët se ”kur të ikë...

A keni ndërmend të garoni për kryetar të PD? Ja si përgjigjet Edi Paloka

Deputeti i PD Edi Paloka ka deklaruar mbrëmjen e sotme se demokratët duan rikthimin e ish-kryeministrit Sali Berisha në krye të partisë. Teksa është pyetur...

“Lufta nuk është kurrë një opsion, sjell vdekje dhe shkatërrim”, Lulzim Basha thirrje për të votuar Rezolutën e Shqipërisë dhe SHBA

Kreu i PD Lulzim Basha bën thirrje për votimin e Rezolutës së propozuar nga Shqipëria dhe Amerika në Këshillin e Sigurimit të OKB. Ajo...

Lajmet e fundit