Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

krete

Greqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet i fortë trondit vendin

Që pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter ku një person humbi jetën , Greqia nuk po gjen qetësi. Një tjetër tërmet...

Tërmeti 5.8 ballë TRONDIT Kretën, shemben shtëpi, raportohet për persona të bllokuar nën rrënoja

Një tërmet i fortë ka tronditur mëngjesin e sotëm Greqinë. Një termet 5.8 ballë i shkallës righter ka goditur Kretën, zonën e Arkalochorit. Mediat greke...

Një kufomë mashkulli gjendet në fuçi, familja e kërkonte prej 3 vitesh në Kretë

Një burrë 58 vjeç, zhdukja e të cilit është shpallur që në vitin 2018, është gjetur i dekompozuar në një fuçi në brigjet e...

Zjarr i madh në Evia të Greqisë, jepet alarmi në Kretë dhe Rodos (FOTO)

Greqia po përballet me vatra të mëdha zjarresh në shumë zona të ndryshme. Dëmi ka qenë i konsiderueshëm ditën e djeshme në Varibop, në periferi...

Mister në Greqi, skeleti i një njeriu gjendet në fuçi, në Kretë dyshojnë se është shqiptar

Skeleti i një njeriu, i dekompozuar është gjetur në ishullin e Kretës. Trupi që i përket një personi të seksit mashkull, është gjetur brenda...

Greqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet godet “ishullin e shqiptarëve”

Dy tërmete sot brenda ditës në Greqinë fqinje, të dy në ishullin e Kretës, aty ku ka shumë shqiptarë emigrantë që punojnë jo vetëm...

“Ndonjë star ti që ke bërë çudira në këtë botë”, ndjekësja ofendon Arbana Osmanin, moderatorja nuk duron dhe i “përvishet”

Arbana Osmani prej ditësh është arratisur drejt Kretës së bashku me familjen e saj. Eduarti ajo dhe dy djemtë e tyre po shijojnë disa...

Alarmohen pushuesit, turisti gjen një kafkë njeriu në plazh

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kretë. Një pushues grek ka gjetur në plazhin e Dia-s në një kafkë njeriu dhe më pas...

Lëkundet toka në Greqi, tërmet i fortë në ishullin e “mbushur” me shqiptarë

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.2 e shkallës Rihter u regjistrua mbrëmjen e sotme në Kretë në orën 22:46 me orën lokale. Të dhënat...

Turistja franceze zhduket pa lënë gjurmë në ishullin e Kretës, policia publikon foton dhe kërkon ndihmën e qytetarëve

Një turiste franceze është zhdukur pa lënë gjurmë, teksa ishte me pushime në Kretë. Newsbomb.gr  shkruan se 29 vjeçarja Violet Gigano humbi vetëm pak...

Lajmet e fundit