Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

kremlini

Zyrtari i Kremlinit flet një ditë para takimit Putin-Biden: S’jam i sigurt nëse do të arrihet ndonjë marrëveshje…

Takimi mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij amerikan Joe Biden më 16 qershor në Gjenevë nuk ka gjasa të japë marrëveshje...

Heq dorë nga kinematografia? Ylli i Hollywood-it Steven Seagal i futet politikës, bashkohet me partinë pro Kremlinit

Aktori i njohur i filmave aksion në Hollywood, Steven Seagal dhe një nga admiruesit e presidentit rus, Vladimir Putin, së fundmi i është bashkuar...

Trump anuloi takimin me Putinin, reagon Kremlini: Na vjen keq

Kremlini tha se i vjen keq për anulimin e takimit të presidentit të SHBA, Donald Trump me presidentin rus Vladimir Putin ...

Kremlini: SHBA po ndërhyn në emërimin e kreut të INTERPOL-it

Kremlini ka thënë të martën se kundërshtimi publik nga një grup i senatorëve amerikanë për kandidatin rus, Alexander Prokopchuk që synon të drejtojë Organizatën...

Rikthehet Putin, në krye të Rusisë për të katërtën herë

Vladimir Putin ka zyrtarizuar ditën e sotme mandatin e tij të katërt si President i Rusisë gjatë një ceremonie madhështore me 5 mijë të...

Sanksione të reja për Rusinë, pas sulmit kimik në Siri

Departamenti Amerikan i Thesarit pritet të njoftojë sanksione të reja për Rusinë për përfshirjen në sulmin me armë kimike ndaj popullsisë civile në Siri....

Takim i papritur mes Trump dhe Putin? Presidenti amerikan e fton në Shtëpinë e Bardhë

Kremlini pretendon se presidenti amerikan Donald Trump e ka ftuar homologun rus Vladimir Putin në një takim në Shtëpinë e Bardhë. “Kur...

Dëbimi i diplomatëve rusë nga SHBA, reagon menjëherë Kremlini: Do kundërpërgjigjemi

Ditmitri Peskov, zëdhënësi i Kremlinit reagon pas dëbimit të diplomatëve rusë nga SHBA. Zëdhënësi i Kremlinit shprehet se Rusia do të kundërpërgjigjet. ...

Këto janë të gjitha shtetet që po dëbojnë diplomatë rusë

Dhjetra shtete europiane kanë ndjekur shembullin e Britanisë së Madhe dhe Shteteve të Bashkuara duke dëbuar një ose më tepër diplomatë rusë. ...

Lajmet e fundit