Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

kredi

Banka Qendrore e Austrisë: Familjet kredimarrëse në Shqipëri, me përqindjen më të lartë të pamundësisë për shlyer këstet

Një studim krahasues i Bankës Qendrore të Austrisë, i bazuar në anketë, tregoi se, gjatë vitit pandemik 2020, familjet huamarrëse në Shqipëri kishin përqindjen...

Dhoma e Përmbaruesve nge shqetësimi: Skema të mirëfillta mashtrimi po lulëzojnë në Shqipëri nën petkun e veprimtarisë bankare…

Dhoma Kombëtare e Përmbaruesve Gjyqësorë Privatë ka ngritur me të madhe shqetësimin sa i takon sistemit financiar dhe bankar shqiptar. Dhoma Kombëtare me anë të...

“IUTE CREDIT” presion dhe shantazh klientes, e telefonojnë pas denoncimit në Newsbomb: Të hënën shihemi në gjyq!

Kompania e mikro-kredive "IUTE CREDIT" vazhdon presionet dhe shantazhet ndaj klientëve të cilët kanë marrë kredi pranë këtij institucioni financiar. Dje, newsbomb.al i dha...

IUTE CREDIT vazhdon të vjedhë qytetarët, nuk njeh pagesat, “borxhlinjve” u dërgon përmbarimin: Për 1 milion do paguani 5 në Gjykatë!

Newsbomb.al ka trajtuar disa raste të kompanive të njohura të mikro-kredive, të cilat veprojnë në vendin tonë dhe shantazhojnë qytetarët duke i kërcënuar me...

Dhoma e Përmbaruesve thirrje avokatëve: Mbroni njerëzit nga IUTE CREDIT, për 500 lekë të mbetura nga kredia, të marrin 150 mijë me gjyq

Dhoma Kombëtare e Përmbaruesve Gjyqësorë Privatë, u bën thirrje avokatëve që të mbrojnë qytetarët e thjeshtë në gjyqe me shoqëritë financiare private në Shqipëri,...

Infermierja merrte kartat ID të pacientëve, reagon Dhoma e Përmbaruesve: Ky është sistemi bankar në Shqipëri, kredia jepet qosheve të pallateve

Dhoma Kombëtare e Përmbaruesve Gjyqësorë Privatë, reagon pas lajmit të djeshëm për arrestimin nga Policia të një infermiere dhe mikeshës së saj, të cilat...

SKANDALI me IUTE CREDIT, denoncon DEPUTETI I PS: Studenti i mbytur në borxh, i kërkojnë të paguajë DYFISHIN! Kush i mbron?? Këto institucione janë...

Vetëm pak ditë më parë Shoqata e Përmbaruesve Shqiptarë ngriti alarmin për IUTE CREDIT dhe disa institucione të tjera të “mikrokredisë”, të cilat padrejtësisht...

I dha fund jetës duke u vetëvrarë me armë, 48-vjeçari kishte për të larë kredi, së fundmi vuante nga depresioni

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që është shënuar herët në mëngjes në Suk 1 të Roskovecit, ku një 48-vjeçar i...

Shqipëria, ndër vendet me përqindjen më të lartë të familjeve në rajon, që marrin kredi për t’u arsimuar

Përqindja e shqiptarëve që marrin kredi për edukim është e lartë, në krahasim me mesataren rajonale. Sipas një vrojtimi që ka bërë më 2020...

Arrestohet punonjësi i kredive në Lushnje, mashtroi shumë qytetarë: Si përfitonte duke falsifikuar dokumentet pasi u jepte kredi

Arrestohet një punonjës i një fondacioni financiar jobankar në Lushnje pasi ka mashtruar qytetarët duke falsifikuar dokumentet. Ndalimi i këtij E....

Lajmet e fundit