Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

KQZ

KQZ i heq mandatin 19 këshilltarëve në rang vendi

Komisioni Qendror Zgjedhor ka vendosur t’u heqë mandatet 19 këshilltarëve të Këshillave Bashkiakë në rang vendi. Kjo pasi ata nuk kanë...

“KQZ shkel ligjin e dekriminalizimit, nuk publikon të dhënat e vetëdeklarimit për 40 funksionarë”, Paloka denoncon për mediat

“Sot ka skaduar afati ligjor i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të publikuar në faqen e tij zyrtare, formularët e dekriminalizimit. Nëse futeni tani në...

PD i kërkon KQZ-së informacion vetëdeklarimi për deputetët, kryeministrin, ministrat dhe 61 kryetarët e bashkive

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i kërkon KQZ-së informacion për vetëdeklarimin e disa subjekteve.  “E kanë detyrim në bazë të ligjit ‘Për...

Referendumi për parkun e liqenit, KQZ shtyn vendimin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e ditës së sotme shqyrtoi tre projekt- vendime të rëndësishme dhe vendosi shtyrjen e vendimmarrjes për referendumet për...

Lajmet e fundit