Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

KQZ

Nuk regjistrohet LIBRA e Ben Blushit, KQZ i vendos kushte

Partia Lista e Barabartë që drejtohet në deputeti Ben Blushi nuk ka arritur të regjistrohet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ndonëse kërkesa është dorëzuar...

Nuk pranohet padia, Gjykata rrëzon kërkesën e ish-deputetit Selami

Gjykata Administrative ka rrëzuar padinë e ish-deputetit të LSI, Shkëlqim Selami, kundër vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve. Selami kishte paditur...

Vota elektronike, kreu i KQZ: E pamundur

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba preferon të jetë i drejtëpërdrejtë kur rendit argumentat përse votimi elektronik është i pamundur në këto...

KQZ ndan milionat për partitë politike për zgjedhjet e 18 qershorit, diferencë e madhe e shumës mes PS dhe PD

290 milion lekë është fondi që buxheti i shtetit ka vënë në dispozicion të partive politike për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. ...

Takimi i parë për 2017-ën, Rama thërret ministrat e PS në Durrës për prioritetin madhor të këtij viti

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në Durrës të gjithë ministrat e Partisë Socialiste në Qeverinë e drejtuar prej tij. Në takimin...

Ndërprerja e mandatit, ish-deputetët Selami dhe Tahiri ankimojnë vendimin e KQZ-së

Ish-deputetët Shkëlqim Selami dhe Dashamir Tahiri, të cilëve një javë më parë iu ndërpre mandati i deputetit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, kanë ankimuar...

Kush janë deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, zëvendësojnë Tahirin dhe Selamin

Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami nuk janë më deputetë të Kuvendit pas vendimit të marrë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për t’i hequr atyre...

Dekriminalizimi/ KQZ i heq mandatin dy deputetëve dhe kryebashkiakut Elvis Rroshi

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur t’i heqë mandatin dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, Shkëlqim Selamit (LSI) dhe Dashamir Tahirit (PDIU). KQZ ka marrë...

KQZ vendos sot për mandatet e Selamit, Tahirit dhe Rroshit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mblidhet mesditën e së enjtes për të marrë një vendim për kërkesën e Prokurorisë për ndërprerjen e...

Shtyhet mbledhja e KQZ për mandatet e Selamit, Tahirit dhe Rroshit, kërkohen të dhëna shtesë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyrë sot mbledhjen për heqjen e mandateve të dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, Shkëlqim Selami, Dashamir Tahiri dhe...


Lajmet e fundit