Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

KQZ

Blushi reagon pas vendimit të partive opozitare: Kërcënim serioz. Ja çfarë do bëjë LIBRA

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka reaguar pas vendimit të partive opozitare për të mos u regjistruar në KQZ për zgjedhjet e 18 qershorit....

“Sot në Shqipëri ekziston një qeveri teknike. PD dhe Berisha e dinë”

Kryetari i PSD-së, Skënder Gjinushi duke kujtuar për “Panorama” prapaskenat përmes të cilave u krijua Qeveria e Pajtimit Kombëtar e 9 marsit 1997, ka...

Skenari për të mos u regjistruar në zgjedhje, ja sa afat i ka mbetur PD-së dhe aleatëve

Opozita e udhëhequr nga Lulzim Basha ka vendosur që të mos regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e 18 qershorit. Gjatë mbledhjes që u zhvillua...

Kreu i KQZ, Biba takim me delegacionin e misionit të OSBE/ODIHR

Kryetari i KQZ-së Denar Biba dhe nënkryetari, Hysen Osmanaj, pritën sot në një takim delegacionin e Misionit të Vlerësimit të Nevojave të OSBE/ODIHR-it. ...

Nesër seanca për mandatin e Rroshit, kërkesa në Kushtetuese: Të shfuqizohen vendimet e Kryeministrit dhe KQZ

Do të zhvillohet nesër seanca në Gjykatën Kushtetuese ku Elvis Rroshi do të kërkojë shfuqizimin e vendimeve të Këshillit të Ministrave dhe Komisionit Qendror...

Denar Biba: Nuk po i heqim ne mandatin Prengës? Mos u nxitoni

Kreu i KQZ-së, Denar Biba ka reaguar pas publikimit të lajmit se deputeti Armando Prenga ka përdorur shumë emra të ndryshëm në Itali dhe...

LIBRA kërkon anulimin e udhëzimit të KQZ: Po na bllokojnë pjesëmarrjen në zgjedhje, kërkojnë 10 mijë firma

Partia Lista e Barabartë ka denoncuar udhëzimin e ri të nxjerrë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, që sipas saj është bërë vetëm për të...

Frika nga fshehja e dënimeve, një deputet dhe dy kryebashkiakë dorëzuan formular të dytë, Prokuroria procedon KQZ

Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar se gjatë procesit të verifikimit të formularëve të dekriminalizimit, janë konstatuar disa problematika të theksuara nga ana e Komisionit...


Lajmet e fundit

Gazeta Tema

Telegraf

Panorama

Gazeta Fjala

Gazeta Dita