Tirana
light rain
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
6 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

KQZ

EMRAT: Kush e zëvendëson Bibën dhe Totozanin te KQZ dhe Avokati i Popullit

Pas publikimit të emrave për 6 ministrat teknikë, janë bërë me dije edhe emrat e propozuar nga Partia Demokratike që do të vijnë në...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, KQZ cakton aftatet e precedurave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve zyrtarisht ka filluar përgatitjet për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës. KQZ...

KQZ do trajnojë financierët e partive politike për këto zgjedhje, zbuloni arsyet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në bashkëpunim me Këshillin e Evropës dhe Institutin Demokratik Amerikan,  ka organizuar një  trajnim mbi  "Raportimin e subjekteve zgjedhore, korniza...

I mbani mend fletët e votimit në zgjedhjet e mëparshme? Ja si do duken ato në 18 qershor…

Fletët e votimit në zgjedhjet shqiptare kanë pasur një karakteristike dalluese, madhësinë e tyre e cila shkonte në disa dhjetra centimetra. Por në këto...

Basha: Firma fiktive për partitë fasadë. Anëtarët e opozitës në KQZ kërkojnë verifikimin e nënshkrimeve

Tre anëtarët e KQZ-së të votuar nga Opozita, kanë shprehur shqetësimin se firmat e mbledhura nga disa parti të reja janë fiktive, apo janë...

Listat, gjobitet PS-ja e Edi Ramës (SHUMA E MAJME)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së sotme shqyrtoi dhe miratoi projektvendimet, “Për miratimin e listave shumemёrore të disa partive politike, për...

KQZ jep njoftimin e rëndësishëm për listat e kandidatëve për deputet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sqaron opinion publik se, në bazë të nenit 67 të Kodit Zgjedhor, afati i regjistrimit të listave shumëemrore të kandidatëve...

KQZ punëson dhe trajnon Personat me Aftësi të Kufizuar. Biba: Do kenë dhomat e fshehta dhe maskat me alfabetin braille

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,  Denar Biba zhvilloi një takim me personat me aftësi të kufizuara, të cilët do të punësohen nga KQZ...

Lajmet e fundit