Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

KQZ

Zgjedhjet e pjesshme, nënkryetarja e KQZ-së flet nga Vora: Janë zëvendësuar 15 pajisje elektronike, votimi elektronik ka ecur në mënyrë të shkëlqyer

Nënkryetarja e KQZ-së, Lealba Pelinku, ka folur nga Vora për ecurinë e procesit të votimit në 6 Bashkitë. Ajo u shpreh se votimi elektronik...

Zgjedhje në 6 bashki, Celibashi u drejtohet qytetarëve: Votoni se vota vlen gjithmonë

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi u ka bërë thirrje qytetarëve të dalin dhe të votojnë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan...

Gjithçka gati për zgjedhjet e nesërme, KQZ njofton shpërndarjen e plotë të bazës material në të 6 Bashkitë

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka njoftuar se është bërë shpërndarja e plotë e bazës materiale për procesin e zgjedhjeve të pjesshme në 6 Bashki...

Nesër zgjedhjet lokale, Celibashi: Në Shkodër dhe Vorë kemi patur problematika në shpërndarjen e bazës materiale, ja kur do ta kemi rezultatin

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka folur në emisionin “Kjo Javë” për zgjedhjet e pjesshme vendore që do të zhvillohen nesër...

KQZ shkresë Ministrisë së Brendshme: Shumë votuesve ju skadon karta ID, të shtyhet vlefshmëria deri pas 6 marsit

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i ka dërguar një shkresë Ministrisë së Brendshme dhe i kërkon që të shtyjë vlefshmërinë e kartave të identitetit të...

Vëzhgues në zgjedhjet e 6 marsit do të jenë dhe amerikanët, KQZ miraton kërkesën e Ambasadës së SHBA

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka miratuar kërkesën e Ambasadës së SHBA në Tiranë, që kjo e fundit të ketë vëzhguesit e saj në zgjedhjet...

5 ditë para zgjedhjeve vendore, KQZ thirrje kryetarëve të Bashkive: Njoftoni me shkrim zgjedhësit, në të kundërt ka ndëshkime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka bërë thirrje  kryetarëve të njësive të qeverisjes vendore për të njoftuar me shkrim zgjedhësit e bashkive ku do...

Akuzat e Partisë Demokratike, KQZ kërkon nga Prokuroria hetim për kandidatin e “Shtëpisë së Lirisë, Elton Banon

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka kërkuar nga Prokuroria hetim të thelluar për kandidatin e “Shtëpisë së Lirisë” në Lushnje, Elton Banon. Ka qenë Partia Demokratike...

Zgjedhjet e 6 marsit/ KQZ u tërheq vëmendjen kandidatëve për kryetarë bashkie: Nuk keni raportuar në kohë aktivitetet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka tërhequr vëmendjen institucione publike dhe organeve të tyre të varësisë, si dhe kryetarëve të bashkive Shkodër, Vorë, Durrës,...

Fushatat për zgjedhjet e 6 marsit, Celibashi thirrje partive politike: Respektoni Kodin Zgjedhor

Sot nisur zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Në lidhje me këtë fushatë, kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi u ka...

Lajmet e fundit