Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

KQZ

Votimi i emigrantëve, propozimi i KQZ: Votojnë ata që banojnë jashtë për më shumë se 3 muaj (Hapat që duhen ndjekur për të aplikuar)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka propozuar draftin për rregullat për regjistrimin e zgjedhësve që jetojnë jashtë vendit dhe votimin në zgjedhjet për Kuvendin. Në...

PD kërkoi të hetohej si i DËNUAR për prostitucion, KQZ kërkesë Prokurorisë: Hetoni kryebashkiakun e Divjakës Fredi Kokoneshi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) i ka kërkuar sot Prokurorisë së Përgjithshme, verifikimin e thelluar të të shkuarës së kryebashkiakut të Divjakës, Fredi Kokoneshi. Bëhet...

Celibashi thirrje partive: Bëni publike burimin e parave, më shumë se 50% prej tyre nuk kanë adresë

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi në një deklaratë për mediat është shprehur se ka ardhur koha që shpenzimet dhe financat e partive në...

Ilirjan Celibashi president? Përgjigjet kreu i KQZ-së

Procedurat për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës kanë nisur tashmë, ndërsa vetëm një ditë më parë socialistët dorëzuan zarfet me tre emrat...

Zgjedhjet e 6 marsit/ KQZ publikon rastet e dyshuara: Një shenjë gishti rezulton dy herë në 50 qendra votimi

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, në një deklaratë për mediat është duke bërë publike rastet e dyshuara që janë regjistruar në zgjedhjet e 6 marsit....

Reforma Zgjedhore, KQZ u kërkon partive emrat e anëtarëve të Komisionit Parlamentar, Celibashi tregon datat kur mund të zhvillohen zgjedhjet e ardhshme

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilrijan Celibashi, ka kërkuar nga partitë politike që të depozitojnë emrat e anëtarëve të Komisionit Parlamentar të posaçm...

94 parti politike të gjobitura, KQZ thirrje: Keni 20 ditë afat të paguani sanksionin administrativ të vendosur nga KShZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) u ka bërë thirrje publike 94 partive politike në vend, që të shlyejnë gjobat e vendosura nga Komisioneri Shtetëror...

KQZ i jep mandatin e deputetit Pandeli Majkos, do të zëvendësojë në Kuvend Alqi Bllakon

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetit Pandeli Majkos, i cili do të zëvendësojë në Kuvend Alqi Bllakon, pasi ky i...

Pandeli Majko pranon mandatin e deputetit, do të zëvendësojë në Kuvend Alqi Bllakon

Pandeli Majko ka pranuar mandatin e deputetit, teksa sot ka dorëzuar në KQZ formularin e dekriminalizimit. Ai do të zëvendësojë në Kuvend ish-deputetin Alqi Bllako,...

DOKUMENTI/ Kuvendi i dërgon shkresë KQZ për mandatin e Alqi Bllakos: Të plotësohet vakanca

Kuvendi i Shqipërisë i ka dërguar një shkresë Komisionit Qendrort të Zgjedhjeve (KQZ) ku e njofton për krijimin e vakancës pas dorëzimit të mandatit...

Lajmet e fundit