Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

KPK

Protestë kundër racizmit te KPK-ja, Mehdi Malkaj: Unë jam një derr maloku! Politika anti-shqiptare ka shpikur ndasinë “Veri-Jug”

Një protestë kundër diskriminimit fetar, racor dhe krahinor ka nisur sot para ambienteve të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në Tiranë. Një grup aktivistësh dhe...

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e Tiranës, Eriselda Bala

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra prokuroren e Tiranës, Eriselda Bala. Gajtë hetimit Bala është pyetur në lidhje me pagesën e...

KPK: Prokurori Erind Reovica cënoi besimin e publikut

Prokurori i Fierit Erind Reovica u shkarkua nga detyra më 10 shkurt 2022, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK konkludoi se kishte kryer...

KPK e shkarkoi se nuk justifikonte pasurinë, KPA kthen në detyrë prokurorin Hysen Keta

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka rikthyer në detyrë prokurorin Hysen Keta. Ish-derjtuesi i Prokurorisë së Përmetit, Hysen Keta u shkarkua nga detyra prej...

KPK e konfirmoi në detyrë, KPA shtyn seancën ankimuese ndaj Kryeprokurores së Tiranës, Elisabeta Imeraj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit mori sot vendimin për të shtyrë seancën ankimuese ndaj drejtueses së Prokurorisë së Tiranës, Elizabeta Imeraj. Seanca ishte caktuar...

“I zgjatën mandatin atyre që bëjnë pushime në hotelet e trafikantëve”, gazetari kundër vendimit të Kuvendit: Mos u ankoni pastaj për selektime në vendimarrje

Ditën e sotme mazhoranca dhe opozita bashkuan votat, ku 118 deputetë votuan pro zgjatjes së mandatit për organet e Vettingut deri në vitin 2024. Në...

U konfirmua në detyrë para 2 muajsh, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit Gjon Kodra

Komisioneri Publik  ka ankimuar vendimin për prokurorin e Tiranës Gjon Kodra, që dy muaj më parë u konfirmua në detyrë nga Komisioni i Pavarur...

“Burri shiti kamionin më shumë sesa e bleu”, Enkeleda Kapedani del para KPK dhe jep llogari për pasurinë, denoncimet e videot në TikTok

Gjyqtarja e pezulluar e Elbasanit, Enkeleda Kapedani dha shpjegime të detajuara për gati dy orë në seancën dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit...

KPK konfirmon në detyrë inspektoren e KLGJ-së Zhaneta Pira

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë Zhaneta Pirën, inspektore e KLGJ. Trupa për shqyrtimin e Pirës ishte e përbërë prej Pamela...

Verifikime të reja, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Enkeleda Kapedani

Komisioni i Pavarur i Kualifikinit (KPK) ka vendosur që të riçelë hetimin për gjyqtaren Enkeleda Kapedani, e cila u pezullua nga detyra pas videove...


Lajmet e fundit