Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

KPK

Vettingu, Shkëlzen Berisha: Kërcënimet e Ramës i ulin brekët procesit

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni e interpreton reagimin e kryeministrit Edi Rama për shkarkimin e gjykatësit të Kushtetueses Fatos Lulo ngha KPP, si...

Testi i pasurisë “ngel në klasë” 57 % të gjyqtarëve të shkallës së parë në Shqipëri

Ndryshimi i pasurisë në vite i gjyqtarëve të shkallë së parë Të dhënat e studimit sugjerojnë se një gjyqtar e ka rritur mesatarisht...

Ndërprerja e Vettingut për Llallën, çfarë ndodh me faktet e mbledhura deri tani? Përgjigjet KPK

Pas ndërprerjes se vetingut per ish-prokurorin e përgjithshëm Adriatik Llalla, Vizion Plus iu drejtua zyrtarisht Komisionit te Pavarur te Kualifikimit per te mësuar se...

Dha dorëheqjen nga drejtësia, KPK ndërpret vettingun për Adriatik Llallën dhe një gjyqtar

 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të ndërpresë procesin e vettingut për ish-kryeprokurorin e përgjithshëm, Adriatik Llalla. Vendimi është marr...

Përzgjidhen 16 nga 201 këshilltarët ligjorë dhe ekonomik të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (EMRAT)

Janë përzgjedhur 12 këshilltarët ligjorë dhe 4 këshilltarët ekonomik të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që do të ndihmojnë në rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve...

Lajmet e fundit