Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

KPK

Vettingu për prokuroren e Apelit në Tiranë, KPK merr vendimin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka marrë vendimin për prokuroren e Prokurorisë së Apelit të Tiranës, Fatjona Memçaj. Në një deklaratë...

Gjyqtarë e prokurorë ‘të djegur’ nga Vettingu, nuk do punojnë dot as…

Një sërë gjyqtarësh e prokurorësh janë larguar tashmë nga sistemi i drejtësisë dhe të lista pritet të bëhet edhe më e madhe. ...

Mori kredi si i pastrehë, kush është GJYQTARI i Kushtetueses që do kalojë në “sitën” e Vetingut (EMRI)

Një tjetër gjyqtar do të dalë përpara trupës gjykuese të rivlerësimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Mësohet se gjyqtari i Gjykatës Kushtetueses Fatmir...

Krimet e Rënda nisin hetimin për ish-gjyqtarin e Kushtetueses, Besnik Imeraj dyshohet për korrupsion

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet për ish anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj, raportojnë disa media. Dosja po hetohet...

Dha dorëheqjen për t’i shpëtuar drejtësisë, gjyqtari bie sërish në ‘grep’! Ja prokurori në krye të hetimit

Krimet e Rënda nisin hetimet për ish-gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese Besnik Imeraj i cili u dorëhoq nga detyra në janar të këtij vitit. ...

Vetting për Llallën? Kolegji i Apelimit cakton datën e seancës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka caktuar datën e seancës për shqyrtimin e çështjes ndaj ish kryeprokurorit Adriatik Llalla. Më 16 maj...

ANALIZA/ Çfarë pritet të ndodhë pas vettingut me Gjykatën Kushtetuese dhe gjyqësorin në Shqipëri

Vetëm një lidhje organike e këtyre tre kolonave do të sjellë më në fund shtetin juridik shqiptar dhe do të godasë me ligj...

Vettingu/ KPK shtyn vendimin për gjyqtaren Altina Xhoxhaj, ja arsyeja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shtyn në datën 3 maj vendimin për gjyqtaren e Gjykatës Kushtetuese Altina Xhoxhaj. Gjyqatarja doli përpara trupës gjykuese ku...

Prokurorja në kufijtë e të pabesueshmes: Jam përplas me 1 mijë kriminelë, 43 vrasje kur ishte Ina Rama! Më kanë vënë tritol…

Para pak minutash u mor vendimi në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, përbërë nga Suela Zhegu, Genta Tafa (Bungo) dhe Pamela Qirko për të...


Lajmet e fundit

Gazeta Tema

Telegraf

Panorama

Gazeta Fjala

Gazeta Dita